Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zaoszczędzić na otwarciu własnej firmy?

29-01-2022, 14:35

Prowadzenie własnej firmy ma to do siebie, że przynajmniej na początku trzeba co nieco zaoszczędzić. Zgadza się, ale należy mieć na uwadze, że są sposoby, które pozwalają na zaoszczędzenie na kilku kwestiach. Najdroższy w utrzymaniu wydaje się lokal/siedziba do prowadzenia firmy. W tym wypadku także można zaradzić. Jaka jest alternatywa?

Jak zaoszczędzić na otwarciu własnej firmy?

Gdzie zarejestrować firmę?

Siedziba firmy jest nie tylko potrzebna do prowadzenia biznesu. Na samym początku potrzebny jest adres do rejestracji firmy. Już na rejestracyjnym poziomie, należy podać adres. Nie mając lokalu, wiele osób decyduje się na zarejestrowanie firmy we własnym mieszkaniu. Jest to możliwe, ale nie gdy mieszkanie jest wynajmowane. Wielu przedsiębiorców także nie chce, aby adres domowy był widoczny dla wszystkich kontrahentów. Zatem czy osoby w takiej sytuacji są zobowiązane do wynajmu drogiego lokalu? Absolutnie nie.

Osoby, które są freelancerami i nie potrzebują miejsca do pracy, to powinny pomyśleć nad opcją, jaką jest wirtualne biuro Warszawa centrum. Na adres tego biura wirtualnego rejestruje się firmę. Czy usługa ta jest darmowa? Niestety nie, ale od razu należy zaznaczyć, że nie jest to wysoki koszt. Opłata za biuro wirtualne jest oparta na zasadzie abonamentu. Miesięczny abonament zaczyna się już od pięćdziesięciu złotych. Jak widać, nie jest to wysoka kwota. Gdy abonament miesięczny biura wirtualnego porówna się z wynajęciem lokalu, to jest to istna przepaść.

Wybór odpowiedniego pakietu

Wirtualne biura oferują swoim klientom przynajmniej kilka opcji. Taka standardowa, to jedynie adres do rejestracji firmy. Można jednak pokusić się o rozbudowany pakiet. Wówczas w pakiecie otrzymuje się pomoc recepcji i administracji. W siedzibie biura wirtualnego można także pracować w wygodnym biurze, czy też na open space. Gdy zachodzi potrzeba, to można także zorganizować naradę, spotkanie, czy też szkolenie w salce konferencyjnej. Najczęściej za salkę konferencyjną (jeśli nie posiada się jej w pakiecie z biura wirtualnego) opłaca się na godziny. Z całą pewnością u jednych przedsiębiorców taka potrzeba zachodzi raz w miesiącu, u innych raz w roku, a u jeszcze innych wcale.

Przed podpisaniem umowy z danym biurem wirtualnym, warto porównać poszczególne oferty. Biur wirtualnych w centrum Warszawy jest naprawdę sporo. W związku z tym można dowolnie wybierać. Każdy z tego się cieszy, ponieważ czasami oferty znacznie się różnią i można wybrać taką, która będzie po prostu odpowiedniejsza. Młodzi przedsiębiorcy muszą patrzeć w zasadzie na każdą złotówkę, a więc jest to bardzo ważne, aby wybrać najtańszą ofertę pod warunkiem, że oferowane usługi są na możliwie najwyższym poziomie.

Biura wirtualne w Polsce są coraz bardziej popularne. Oczywiście największą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, ale w Europie także są coraz to popularniejsze. Nic dziwnego, rozwiązanie to jest bardzo wygodne, korzystne pod względem finansowym oraz nowoczesne. Na biura wirtualne jest spore zapotrzebowanie, dlatego rosną obecnie w Polsce jak grzyby po deszczu. Dobrze jest wybrać wirtualne biuro działające w prestiżowej lokalizacji, bo wpływa to na pozytywny wizerunek marki.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag wirtualne biurotag nolstag firmatag Amin12tag ALH