Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zacząć grać na giełdzie i ile można zarobić na giełdowych inwestycjach?

25-01-2022, 17:03

Jak zacząć grać na giełdzie? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy początkujący inwestor. Giełda to miejsce dla osób o silnych nerwach, pewnych siebie i stosujących się do kilku ważnych zasad. Nie bez znaczenia ma ten odrobina szczęścia.

Inwestowanie na giełdzie, powinno być poprzedzone odpowiedzią na kilka ważnych pytań. Gracz musi zdawać sobie sprawę z tego, że granie na giełdzie nierozerwalnie związane jest z ryzykiem inwestycyjnym. Inwestor przez rozpoczęciem gry, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wysoką stratę może ponieść.

Inne ważne pytanie, to jak wysoki kapitał jest w stanie przeznaczyć na inwestowanie na giełdzie ? Nie powinien inwestować więcej, niż rzeczywiście może, aby nie obciążać domowego budżetu. W innym wypadku w przypadku utraty kapitału, może mieć jeszcze większe problemy finansowe (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/jak-zaczac-grac-na-gieldzie/).

Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie?

Jak zacząć grać na giełdzie i ile można zarobić na giełdowych inwestycjach?

Pod względem praktycznym, granie na giełdzie należy zacząć od założenia rachunek brokerskiego. W tym celu należy podpisać umowę z brokerem, który udostępnia platformę inwestycyjną. Za jej pośrednictwem inwestor może dokonywać transakcji. Rachunek brokerski można zaliczyć przez internet. Po wpłaceniu wymaganego depozytu, można zaczynać inwestowanie.

Jak wybrać dobrego brokera?

Broker, który udostępnia platformę, powinien być wybrany z uwzględnieniem kilku ważnych czynników:

  • Opłaty - inwestor powinien sprawdzić cennik określonego usługodawcy. Ważny jest koszt spreadów, prowizji, a także wykonywania transakcji czy wypłaty środków,
  • Regulacje - należy sprawdzić, czy broker podlega odpowiednim regulacjom, co zapewnia bezpieczeństwo powierzonych środków. Polski broker powinien być regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, a zagraniczne przez np. CySEC,
  • Oferowana platforma inwestycyjna - inwestor powinien sprawdzić, czy odpowiada ona na jego potrzeby i sprosta oczekiwaniom. W tym celu można skorzystać z konta demo, które pozwala na sprawdzenie funkcji określonej platformy. Taką możliwość daje większość brokerów.

Jak wybrać najlepszą platformę tradingową?

Platforma tradingowa to narzędzie, które służy graczowi do dokonywania transakcji. Można z niej korzystać na komputerze, a także urządzeniach mobilnych, takich jak telefon czy tablet. Platforma inwestycyjna powinna być wybrana pod kilkoma względami:

  • Sekcji edukacyjnej - z platformy forex można korzystać nie tylko w celu dokonywania transakcji, ale również w celach szkoleniowych, korzystając z zamieszczanych tam materiałach edukacyjnych,
  • Duża dostępność rynków - doświadczeni traderzy zdają sobie sprawę z tego, że ograniczenie ryzyka inwestycyjnego związane jest z odpowiednią dywersyfikacją portfela. Inwestowanie na giełdzie nie powinno polegać tylko na zakupie jednego aktywa, dlatego też decydując się na wybór określonej platformy inwestycyjnej, należy zwrócić uwagę na dostępne rynki,
  • Dostępne narzędzia analityczne - doświadczeni inwestorzy opierają swoje decyzje inwestycyjne na analizach, gdyż to, w jaki sposób zachowuje się rynek, uzależnione jest od różnych czynników.

Jak zacząć grać na giełdzie?

Inwestowanie na giełdzie związane jest z lokowaniem środków finansowych w różne instrumenty giełdowe. To z kolei wiąże się z wieloma skrajnymi emocjami. Nie są one przydatne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, a wręcz mogą spowodować podejmowanie nietrafionych decyzji. Z tego względu doświadczeni inwestorzy potrafią panować nad swoimi emocjami. Warto zatem podchodzić do inwestowania na chłodno i z dystansem. To bardzo ważna zasada, którą należy wdrożyć w życie.

Warto także inwestować na zasadzie małych kroczków, a nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Nawet w przypadku, kiedy gracz jest absolutnie pewny, że cena akcji określonej spółki wzrośnie, nigdy nie powinien inwestować w nią za jednym razem bardzo dużej części swojego kapitału, a skupić się na tzw. inwestowania łyżeczką, czyli małymi partiami (więcej m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/w-co-inwestowac-na-gieldzie/).

Jak zacząć grać na giełdzie ? Przede wszystkim mając wybraną strategię inwestycyjną. Bez określonego planu, lepiej nie zaczynać. W internecie można znaleźć wiele strategii inwestycyjnych, na których warto się oprzeć. Najlepiej poznać także różne style handlu, a do najpopularniejszych należy day trading i swing trading. W skrócie ten pierwszy to krótkoterminowe inwestowanie na giełdzie . Polega na tym, że w ciągu jednego dnia trader otwiera i zamyka od kilku nawet do kilkudziesięciu pozycji. Wymaga on poświęcenia dużej ilości czasu i kontrolowania pozycji niemalże przez cały czas. To dobry wybór dla osób, które mają dużo wolnego czasu, które mogą poświęcić na trading online , a do tego potrafią długo pracować w skupieniu.

Z kolei swing trading to inwestowanie długoterminowe, które nie wymaga poświęcenia aż tak dużej ilości czasu, jak w przypadku day tradingu. Styl ten wybierają zwykle osoby, które traktują inwestowanie na giełdzie jako hobby albo dodatkowe źródło dochodu.

Jak zacząć grać na giełdzie ? Należy przede wszystkim zdobyć odpowiednią wiedzę, a także warto spróbować swoich sił w pierwszej kolejności na symulatorze giełdowym. Stosując się do kilku zasad, można skutecznie inwestować, zdobywając względnie wysokie zyski.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag nolstag inwestowanietag aphtag Amin12
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031