Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak wybrać drzwi do Twojego domu?

23-06-2022, 00:18

Budujesz nowy dom, przebudowujesz pokój lub po prostu wymieniasz stare lub zniszczone drzwi wewnętrzne? Drzwi do sypialni, szafy, łazienki, przedpokoju, pokoju dziennego i biura mają ogromne znaczenie w Twoim domu. Upewnij się, że robią dobre wrażenie, wybierając drzwi wewnętrzne, które pasują do Twojej wizji. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o różnych opcjach dostępnych dla drzwi wewnętrznych. Pomożemy Ci wybrać styl drzwi, materiał i wykończenie, które pasują do Twojej osobowości i dodadzą uroku Twojemu domowi.

Idealne drzwi

Jak wybrać drzwi do Twojego domu?

Wybór materiału na drzwi zazwyczaj sprowadza się do dwóch czynników: gustu i budżetu. Sugerujemy, aby przed złożeniem zamówienia udać się do lokalnego sklepu z drzwiami i poczuć różnicę między otwieranymi drzwiami wewnętrznymi z litego drewna, z pełnym rdzeniem i z rdzeniem drążonym. Drzwi z litego drewna mają naturalnie największą masę i ciężar w dotyku. Są niezwykle wytrzymałe, odporne na pęknięcia i wyszczerbienia oraz mają przyjemną estetykę. Chociaż są najdroższą opcją, wielu nabywców uważa, że lite drewno to dobra wartość ze względu na ich długotrwałą kompozycję. Drzwi wewnętrzne Gdańsk z litego drewna oferują również doskonałą izolację i stanowią naturalną barierę dźwiękową. Drzwi z rdzeniem drążonym są zbudowane z ramy drewnianej, sklejki lub twardego drewna i wypełnione sztywną tekturą, aby zachować ich kształt. Chociaż są lżejsze i tańsze niż drzwi z litego drewna lub z pełnym rdzeniem, drzwi z rdzeniem drążonym nie są tak trwałe ani ognioodporne. Ze względu na skład drzwi słabsza jest także bariera dźwiękowa. Jeśli zmiany ciepła i wilgotności w domu są powodem do niepokoju, drzwi z rdzeniem drążonym są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie wypaczają się od tych warunków.

Różne typy drzwi

Jak wybrać drzwi do Twojego domu?

Drzwi zlicowane to prawdopodobnie najprostszy typ drzwi na rynku. Mają one płaską powierzchnię. Nie ma na nich żadnych detali ani podwyższonych powierzchni. Takie drzwi są bardzo powszechne, ponieważ są bardzo tanie. Są one również uproszczone pod względem dopasowania ich do innych drzwi lub wystroju w domu. Są one zwykle dostępne zarówno jako drzwi pełne, jak i z pustym rdzeniem. Większość z nich jest nadal bardzo lekka, co ułatwia ich zawieszenie i użytkowanie. Można je uzupełnić różnymi bejcami, a nawet farbą. Wybierz to, co pasuje do Twojego domu. Dla porównania, drzwi panelowe są bardziej interesujące, atrakcyjne i szczegółowe. Drzwi panelowe to po prostu drzwi podzielone na panele lub różne szyby. W większości przypadków mają one ramę, a następnie wbudowane w nią panele. Panele mogą przebiegać poziomo lub pionowo. Dostępnych jest wiele różnych stylów. Najczęściej spotykane są drzwi z podniesionymi panelami, w których panele są podniesione z płaskiej powierzchni. Drzwi panelowe mogą być całkowicie drewniane lub posiadać panele szklane. Mogą być również pełne lub z pustym rdzeniem, w zależności od celów. Podobnie jak inne drzwi, można je zabejcować, aby pasowały do domu, lub pomalować. Oferują one więcej wymiarów niż drzwi zlicowane.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag poradytag drzwi wewnętrznetag drzwi