Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Właściciele czworonogów wiedzą, że to co podają w miejsce swojemu psiakowi pomaga zachować mu dłużej zachować dobrą sprawność oraz doskonałe zdrowie. Dlatego tak bardzo warto zwracać uwagę na jakość karmy, którą podajemy naszemu psiemu przyjacielowi. Dzięki dobremu składowi oraz dostosowaniu karm do wieku i rasy psa zafundujemy mu dobre psie życie. Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy i gdzie szukać dobrej karmy?

Jak sprawdzić czy karma dla psa jest dobra?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na co zwracać uwagę wybierając karmę dla psa
  • jakie składniki karmy powinny być dla nas istotne przy wyborze
  • gdzie kupić dobrą karmę

Nawet w wielkich sklepach znajdziemy karmy dla psów. Jednak nim zdecydujemy się sięgnąć po pierwszą lepszą puszkę z brzegu warto najpierw dowiedzieć się jaką karmę powinien jeść nasz pies. Podobnie jak człowiek pies powinien jeść odpowiednie pożywienie by czuć się dobrze i żyć zdrowo. Dlatego tak ważne jest czytanie składu karmy, wiedza na temat zapotrzebowania kalorycznego, odżywczego i witaminowego u psów. Źródeł informacji na temat karmy jest sporo, m. in. Internet, fachowe blogi czy rozmowa z weterynarzem naszego psiego przyjaciela.

Jak dobrać odpowiednią karmę dla psa? Czy pełnoporcjowa karma dla psa powinna zawierać produkty pochodzenia zwierzęcego?

To trudne pytanie, szczególnie dla osób, które debiutują w roli właściciela. Na rynku znajdziemy szereg karm zarówno karmy suche jak i mokre karmy dla psów. W zależności od indywidualnych potrzeb psa, jego wieku, rasy, wagi powinniśmy wybrać dla niego odpowiednią karmę. Podstawowym elementem żywienia psa jest karma pełnoporcjowa. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na skład karmy. Inne potrzeby kaloryczne i zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy mają szczenięta, czyli psy, które wciąż rosną. Podobnie jak niemowlęta muszą być doskonale odżywiane by właściwie się rozwijać. Młode psy potrzebują jeszcze innych składników odżywczych. W przypadku psów dorosłych również znajdziemy dedykowane suche karmy i karmy mokre dla psów w danym wieku. Jeszcze inną karmę dla psa wybierzemy dla psiego seniora, który będzie miał zupełnie inne zapotrzebowanie kaloryczne oraz zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze, składniki mineralne i witaminy.

Nie bez znaczenia będzie także to jakiej rasy jest nasz pies, jak jest duży, ile ma aktywności fizycznej. To także wpływa na typ karmy dla psa jaką powinniśmy podawać. Kwestia tego czy będzie to sucha karma dla psa czy karma mokra zależy także od indywidualnych preferencji psiaka lub zaleceń lekarza weterynarii. Warto też wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalistyczne karmy dla psów chorujących czy w trakcie procesu rekonwalescencji. Takie karmy zalecane są ściśle przez prowadzącego psiaka lekarza weterynarii, który powie nam jakie karmy wybrać.

Jak sprawdzić czy karma dla psa jest dobra? Gdzie szukać informacji o dobrych karmach? 

Jak wspominaliśmy, na rynku znajdziemy szereg różnych karm. Jednak nie wszystkie proponowane pokarmy są dla zwierzaka dobre. Dlatego warto szukać informacji o tzw. dobrych karmach dla psów. Informacje na ten temat znajdziemy między innymi w Internecie lub w gabinecie weterynaryjnym. Na specjalistycznych blogach, gdzie hodowcy psów i lekarze weterynarii publikują informacje na temat odżywiania psów. Przeczytamy tam szereg wytycznych dotyczących poszczególnych składników jakie powinna zawierać psia karma. Chodzi między innymi o ilość węglowodanów, białek, poszczególnych witamin i innych ważnych składników odżywczych jakie powinna zawierać karma. To bardzo ważne dla dobrej kondycji psa oraz jakości jego życia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej karmy na każdym etapie życia psa, dłużej zachowa on zdrowie i właściwą kondycję. Niewłaściwy dobór karmy czy też stosowanie tak zwanych karm o niewłaściwym składzie może negatywnie wpłynąć zdrowie i kondycję psiaka. Dlatego tak bardzo powinno się zwracać na to uwagę.

Skład karmy powinien być wyraźnie napisany na puszcze lub opakowaniu. Znajdziemy tam również informację o miejscu produkcji karm, zawartości niezbędnych składników odżywczych, informacja czy karma zawiera surowce pochodzenia roślinnego, mączki mięsne, tłuszcz zwierzęcy, procentową zawartość mięsa, procentowego rozkładu składników analitycznych suchej masy karmy (w przypadku karm mokrych) i wiele innych informacji.

Gdzie kupować dobrą karmę dla psa?

Jeśli już wiemy, jak dobrać karmę dla psiaka, zapoznaliśmy się ze wszelkimi zestawieniami dobrych karm w dobrych cenach itp., możemy rozpocząć poszukiwania miejsca, z którego stale będzie dostarczona dla nas psia karma. Zarówno sucha karma jak i mokra karma dla psa jest do kupienia w Internecie. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na szeroki wybór karm. Często okazuje się że większa puszka lub paczka psiej karmy będzie tańsza niż kupienie tych samych produktów w opakowaniach o mniejszej pojemności. W zależności od tego, ile mamy psów w domu, jak dużo je nasz pies i od jego rasy dopasujemy opakowanie produktu do jego potrzeb i naszego portfela.  Dodatkowo warto też zwracać uwagę na wszelkie promocje oraz możliwość hurtowego kupowania karm. Dzięki temu możemy więcej zaoszczędzić i zrobić zapasy psiego jedzenia. To dobry sposób na zaoszczędzenie budżetu na psie jedzenie. Naturalnie warto wziąć pod uwagę fakt, że im lepsza karma o lepszym składzie tym jej cena będzie wyższa. Jednak mając na uwadze to, że lepsze odżywianie to lepsze życie naszego psa, nie warto na tym oszczędzać. Dbajmy o naszych czworonogów.

Foto: Pixabay, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *