Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak rolety na okna dachowe zaciemniające poprawiają komfort w domu?

06-02-2024, 09:37

Przez okna dachowe wpada do wnętrza więcej światła niż przez klasyczne okna montowane w ścianie budynku. Okna połaciowe wpuszczają też do domu dużą dawkę promieni słonecznych, a te nie zawsze są nam potrzebne, a niekiedy są wręcz niepożądane. Rolety na okna dachowe zaciemniające powstały właśnie po to, by rozwiązać problem nadmiaru światła i słońca na poddaszu. Jak działają takie rolety zaciemniające i kiedy warto się na nie zdecydować?

roleta zaciemniająca na okno dachowe

Jak działają rolety na okna dachowe zaciemniające?

Rolety na okna dachowe zaciemniające projektuje się w taki sposób, by możliwie skutecznie osłaniały wnętrze przed światłem słonecznym i je blokowały. W odróżnieniu od rolety przyciemniającej roleta na okno dachowe zaciemniająca nie przepuszcza prawie w ogóle światła, dzięki czemu po osłonięciu nią okna, we wnętrzu może zapanować całkowita ciemność, nawet w środku słonecznego dnia. Aby rolety zaciemniające działały w ten sposób, tworzy się je ze specjalnych, nieprzepuszczalnych materiałów, które często są też powlekane warstwą gumy ułatwiającej potem czyszczenie rolety i jej pielęgnację. Warto również nadmienić, że rolety na okna dachowe zaciemniające skutecznie blokują nie tylko światło, ale i osłaniają domowników przed spojrzeniami z zewnątrz.

Kiedy warto zdecydować się na montaż rolet do okien dachowych zaciemniających?

Rolety na okna dachowe w odczuwalny sposób wpływają na komfort we wnętrzu, w którym zostały zamontowane. Rolety zaciemniające są nie tylko rewelacyjnym rozwiązaniem w sypialni, w której efekt blokowania światła przydaje się najbardziej, ale też w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu. W szczelnie osłoniętym przed słońcem pokoju przyjemniej się wypoczywa, ogląda TV czy spożywa romantyczną kolację. Roleta na okno dachowe zaciemniająca przyda się też w sypialni, łazience czy garderobie, by zapewnić domownikom przebywającym tych miejscach pełną prywatność. Dzięki rolecie blokującej słońce w pomieszczeniu z oknem dachowym panuje też latem przyjemniejszy chłód. Rolety na okna dachowe zaciemniające to również dobre rozwiązanie, by poprawić walory estetyczne wnętrza, ozdobić je i podnieść jego standard.

Gdzie kupić rolety na okna dachowe zaciemniające?

Uniwersalne rolety na okna dachowe zaciemniające dostępne są m.in. w marketach budowlanych, ale zdecydowanie lepiej jest kupić tego rodzaju akcesoria u producenta okien dachowych, aby roleta prawidłowo współpracowała z danym typem okna, dobrze do niego była dopasowana i szczelnie okrywała okno. Godną polecenia osłoną tego rodzaju jest niewątpliwie roleta na okno dachowe zaciemniającą DUA marki Dakea, która pasuje nie tylko na okna dachowe Dakea, ale także okna innych znanych producentów, a przy tym zapewnia niemal 100% zaciemnienia wnętrza i świetnie się prezentuje. Stworzona przez Dakea roleta zaciemniająca na okno dachowe jest wygodna w montażu i obsłudze, łatwa w pielęgnacji, odporna na zniszczenie i bardzo trwała. Występuje też w kilku modnych odcieniach i wielu rozmiarach, łatwo będzie więc ją dobrać do charakteru i stylu każdego wnętrza. Polecamy!

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data