Jak pozbyć się kleszczy i komarów?

23-05-2020, 16:31

Sezon wiosenno-letni zagościł u nas na dobre. Grille, imprezy w ogródku, zabawy z dziećmi na wolnym powietrzu wydają się sielanką. Niestety, w ostatnich latach zmagamy się z coraz większymi plagami kleszczy i komarów. Jest to o tyle niekomfortowe, co bardzo niebezpieczne. Przenoszona przez kleszcze borelioza zatruła już przecież życie tysiącom ludzi.

dezynsekcja

Wiele osób w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo swoich najbliższych, dzieci, ale także czworonożnych pupili zastanawia się jak pozbyć się owadów w swoim ogródku. Na rynku znajdują się firmy, które profesjonalnie zajmują się tzw. dezynsekcją. Dla przykładu dezynsekcja Warszawa oferuje wszelkiego rodzaju metody pozbywania się kleszczy i komarów w tym metoda opryskowa i tzw. zamgławianie.

Co to w ogóle jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to przede wszystkim walka z owadami uważanymi za szkodniki – zarówno biegającymi, jak i latającymi. Mogą to być zarówno uporczywe szkodniki domowe, np. prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, mole, komary, kleszcze czy muchy, jak i owady atakujące drewno lub np. pchły i wszy. Pod pojęciem dezynsekcji może też mieścić się usuwanie gniazd szerszeni i os. Proces tego typu obejmuje zwalczanie dorosłych osobników, a także ich larw, przez co jest dość złożony. Można wykonywać go zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy, a także na otwartych terenach (np. opryski przeciw komarom). Do dezynsekcji wykorzystuje się specjalistyczne środki chemiczne i fizyczne, a także mechaniczne (np. wyłapywanie, wytrzepywanie) i biologiczne (polegające na wykorzystaniu innych organizmów, które są naturalnymi wrogami szkodników).

Dla kogo dezynsekcja?

Firmy zajmujące się dezynsekcją zwykle obsługują zarówno osoby i działki prywatne, jak i duże zakłady pracy lub duże otwarte przestrzenie. Oczywiście w zależności od wielkości terenu oraz używanych preparatów, różnić będzie się także cena tego typu usługi. Najlepiej więc najpierw zadzwonić lub napisać do firmy zajmującej się dezynsekcją, opisanie konkretnego przypadku i poprosić o wycenę naszego zlecenia.

Pozbądź się kleszczy lub komarów

Jak pokazuje doświadczenie usługi dezynsekcji są skuteczne i chronią nas i naszych najbliższych przez ukąszeniami, a tym samym ryzykiem zachorowania m.in. na boreliozę. Z jednej strony możemy próbować samodzielnie pozbyć się szkodników z naszego ogrodu, jednak nie mamy stuprocentowej pewności, że zrobimy to dobrze. Oddając nasz ogród w ręce profesjonalistów, możemy być spokojni o bezpieczne. spędzanie letnich wieczorów w naszym ogródku.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komarytag kleszczetag dezynsekcja
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: