Jak podróżować w czasach COVID-19?

26-01-2021, 12:23

W dobie pandemii każda podróż i wyprawa musi być szczegółowo zaplanowana, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Każdy kraj posiada indywidualne przepisy pozwalające podróżować po swoim terytorium osom z zagranicy jak i swoim obywatelom. Warto zapoznać się z nimi odpowiednio wcześnie.

Podróżując samolotem, może się okazać, że podczas międzylądowań nie ma możliwości opuszczania lotniska i przyjdzie osobom podróżującym spędzić długie godziny w lotniskowej poczekalni. Są kraje, które nie wpuszczą na swoje terytorium turystów nie posiadających ważnego badania z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa, a niebawem także dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia przeciwko COVID-19. Warto o te dokumenty postarać się przed zaplanowanym wylotem lub podróżą do innego kraju. Sytuacja w każdym z państw jest bardzo dynamiczna, warto więc sprawdzać na bieżąco wszystkie aktualności z kraju i ze świata.

Czy każdy środek komunikacji jest tak samo bezpieczny?

Nie każdy środek komunikacji jest tak samo bezpieczny jak inny. Według najnowszych badań najbezpieczniejszym środkiem lokomocji do podróżowania w dobie pandemii COVID-19 jest samolot. W samolotach wiele czynników wpływa na zmniejszenie ryzyka zarażenia się wirusem. Przede wszystkim zainstalowane w nich filtry HEPA (High Efficiency Particulate-Air) blokują przedostawanie się bakterii i wirusów do kabin, w których znajdują się pasażerowie oraz piloci nawet do 99,97%.

Dodatkowo częsta wymiana powietrza wewnątrz samolotu (do 30 razy na godzinę) minimalizuje ryzyko przeniesienia się wirusa z pasażera na pasażera. Mało kto wie, że powietrze w kabinie samolotu krąży w systemie pionowym, a podróżni nie stykają się twarzą w twarz. Dla porównania w autobusie, pociągu bądź samochodzie powietrze krąży tylko po kabinie i nie ma innego ujścia poza uchylonym oknem oraz klimatyzacją i wewnętrznymi nawiewami. Dlatego warto rozważyć samolot jako środek komunikacji podczas podróży w czasie pandemii. O wielu innych poradach dotyczących bezpiecznych wojaży można przeczytać na portalu Funokay.


Następny artykuł » zamknij

Czym jest chmura obliczeniowa?

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag podróżetag nolstag COVID-19
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: