Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak pielęgnować włosy doczepiane?

13-04-2022, 07:29

Przedłużane włosy cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeśli marzysz o długich i gęstych włosach, niestety Twoje naturalne kosmyki w niczym ich nie przypominają, przedłużanie włosów to doskonały zabieg dla Ciebie. Jednakże, aby włosy służyły ci długi czas i prezentowały się estetycznie, warto o nie odpowiednio zadbać. Do tego doskonale sprawdzą się profesjonalne akcesoria i kosmetyki przeznaczone do włosów doczepianych.

Jak pielęgnować włosy doczepiane?

Pielęgnacja włosów doczepianych - na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem do właściwej pielęgnacji włosów doczepianych, jest ich właściwe mycie. Ponadto przed tym należy dokładnie rozczesać włosy. Do tego warto używać profesjonalnych akcesoriów, gdyż zbytnie ciągnięcie włosów zwykłą szczotką może spowodować uszkodzenie ich struktury. Jeśli chodzi o właściwe mycie takich włosów, to zdecydowanie najlepiej używać do tego letniej wody. Co więcej, najlepiej umyć je pod prysznicem, gdyż wtedy łatwiej je rozczesać. Ponadto do pielęgnacji takich włosów sprawdzą się świetnie szampony o właściwościach nawilżających. Po umyciu warto owinąć je w ręcznik i pozostawić do wyschnięcia.

Włosy doczepiane - właściwa pielęgnacja krok po kroku

Bardzo ważnym elementem w pielęgnacji włosów doczepianych, jest ich odpowiednie mycie. Ponadto warto zwrócić uwagę także jakie kosmetyki pomogą w ich pielęgnacji, a jakie mogą zaszkodzić. Warto wiedzieć, że zbyt wysoka temperatura może szkodzić doczepianym kosmykom, dlatego należy z nią uważać. Ponadto włosy doczepiane wymagają czesania kilka razy dziennie. Najlepiej używać do tego specjalnej szczotki, aby nie narażać włosów na uszkodzenia w ich strukturze.

Włosy doczepiane clip in - jak pielęgnować?

Włosy doczepiane metodą clip in należy także odpowiednio pielęgnować. Z racji, że nie jest to metoda trwałego przedłużania włosów, zaleca się ściągnięcie ich przed snem. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym sposobem będzie związanie ich w luźny warkocz, który zapobiega plątaniu się kosmyków.

Włosy doczepiane - jakich kosmetyków używać?

Bez wątpienia w pielęgnacji włosów doczepianych doskonale sprawdzą się akcesoria i kosmetyki dedykowane takim włosom. Przede wszystkim należy zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, a także w celu zapobiegania rozdwajania się końców, można stosować olejki na końcówki włosów. W sklepie Viola znajdziesz szeroki wybór kosmetyków, a także doczepiane włosy różnego rodzaju. W celu zapewnienia trwałości przedłużonych pasemek, włosy należy umyć po około 48 godzinach od aplikacji.

Przedłużanie włosów to bardzo popularny zabieg. Doskonale sprawdza się dla osób o cienkich, krótkich włosach, które marzą o długich i gęstych kosmykach. Zabieg przedłużania włosów w takiej sytuacji jest doskonałym rozwiązaniem. Aby jednak włosy doczepiane prezentowały się świetnie, należy o nie odpowiednio zadbać. W takim działaniu z pewnością pomogą Ci kosmetyki i akcesoria dedykowane włosom doczepianym. Postaw na jakość i zadbaj o swoje włosy we właściwy sposób. 

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag doczepiane włosytag Amin12tag ALH