Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak otworzyć własną siłownię?

15-03-2020, 08:33

Kluby fitness można spotkać obecnie niemal na każdym osiedlu. Spora ich ilość znajduje się w centrach handlowych oraz w strategicznych punktach miasta jako sieciówki. Pomimo wysokiego zainteresowania sieciowymi klubami, osiedlowe siłownie cieszą się niesłabnącą popularnością. Miejsca te są mniej zatłoczone, a karnety bywają o wiele tańsze. Co zatem potrzebne jest do rozpoczęcia własnego biznesu?

Przestrzeń treningowa

Odpowiedni lokal jest niezbędny do rozpoczęcia takiej działalności. Nawet jeśli założeniem właściciela jest prowadzenie siłowni osiedlowej, metraż lokalu powinien być na tyle duży, by pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty oraz osoby ćwiczące. Ciasne pomieszczenia są mało komfortowe podczas treningów, gdyż większość z nich wymaga odrębnej przestrzeni dla każdego z ćwiczących. Małe przestrzenie są także trudne do wentylacji, a ma to kolosalne znaczenie w chwilach, kiedy sale bywają szczególnie zatłoczone. Jedną z sal warto zaaranżować i przeznaczyć na cele zajęć zbiorowych typu fitness czy aerobic.

Lokalizacja

Obranie właściwego punktu  jest kluczowe w kwestii powodzenia całego przedsięwzięcia. Celując w konkretne osiedle należy dokładnie zbadać rynek i wsłuchać się w potrzeby mieszkańców. Może też okazać się, że w pobliżu znajduje się już siłownia. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za innym miejscem, ponieważ tworzenie konkurencji może okazać się porażką (chyba że właściciel jest w stanie przebić się innowacyjną ofertą i lepszym sprzętem).

Sprzęt

Kompletowanie sprzętu i akcesoriów uzależnione są od posiadanego budżetu. Właściciele siłowni często korzystają z opcji, jaką jest zakup sprzętu regenerowanego. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, których budżet na wyposażenie klubów fitness jest nieco ograniczony. W poszukiwaniu wysokiej jakości sprzętów używanych warto zainteresować się ofertą https://totalfitnessconcept.pl/profesjonalny-sprzet-na-silownie/ w której znajdują się sprzęty i maszyny po dokładnym procesie renowacji.

Zaletą korzystania z usług firmy jest możliwość dostosowania sprzętu do swoich potrzeb. Zakupione urządzenia można spersonalizować, dzięki czemu bieżnie, rowery stacjonarne czy inne urządzenia zostaną pomalowane na konkretny kolor, a nawet opatrzone firmowym logo siłowni. Z usług Total Fitness Concept można skorzystać także w zakresie serwisu. Personel oferuje przegląd sprzętu fitness, wymianę podzespołów czy kompleksową naprawę maszyn. Serwis możliwy jest na terenie całej Polski, co jest ogromną zaletą, ponieważ wpływa na podtrzymanie biznesowych relacji, pogłębiając wzajemne zaufanie.

Ciekawy pakiet treningowy

Oferta siłowni powinna być na tyle ciekawa, by zainteresować szerszą grupę odbiorców. Część osób z pewnością skusi dobrej jakości sprzęt umożliwiający zaawansowany trening siłowy. Inni wolą jednak zajęcia w grupie, gdzie oprócz wspólnej zabawy można nawiązać nowe znajomości. Warto postawić na współpracę z doświadczonym trenerem personalnym lub instruktorem zumby czy zajęć fitness. Klientów z pewnością skusi też możliwość uzyskania zniżek lub organizowanie konkursów, w których nagrodą będzie darmowe wejście na wybrany trening.


Następny artykuł » zamknij

CBD, a nauka
Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag siłownia