Jak nadążyć za ciągle zmieniającym się rynkiem? Kontrola i analityka z systemem ERP

27-09-2019, 19:55

Tylko firma, która na bieżąco monitoruje swoje działania i rynek, jest w stanie opracować skuteczną strategię rozwoju. Właśnie dlatego coraz więcej dużych i średnich firm decyduje się na korzystanie z systemów ERP. Jakie funkcje powinno mieć oprogramowanie, które pozwoli zbierać informacje o procesach zachodzących w firmie i jednocześnie tworzyć na ich podstawie raporty?

TETA ERP

Dostęp do aktualnych danych w TETA ERP

Duże firmy, w których zachodzi wiele procesów – nierzadko w różnych lokalizacjach – mogą mieć problem z dostępem do aktualnych informacji. Z tego powodu tak ważne jest wprowadzenie systemu, pozwalającego mieć nieustanny wgląd do wszystkich firmowych baz danych, które będą się automatycznie aktualizować.

Spośród dostępnych na rynku rozwiązań, taką funkcjonalność oferuje m.in. oprogramowanie TETA ERP firmy Unit4. Jak ono działa? Za każdym razem, kiedy np. zostanie podpisana nowa umowa z kontrahentem albo zmianie ulegnie stan magazynowy, nowe informacje są wprowadzane do baz danych. System TETA ERP sprawia, że są one od razu widoczne dla innych użytkowników, nawet tych, którzy nie pracują w dziale HR ani na magazynie. Dzięki temu przy planowaniu dalszych działań można szybko sprawdzić potrzebne dane różnego rodzaju i stosowanie zareagować na zmiany zachodzące na rynku lub w samej firmie.

Co ważne, nie każdy użytkownik będzie mógł zobaczyć zmiany. W systemie TETA ERP dostęp do określonych baz danych mają tylko wybrane osoby – to pozwala skutecznie chronić informacje.

Pełna kontrola

Łatwo czasem zagubić się w gąszczu informacji. Zwłaszcza w dużych firmach nie sposób nadzorować każdy proces. Z tego powodu najlepiej ustalić, z jakiego zakresu dane są najważniejsze. Program TETA ERP ma funkcję, która pozwala poprzez smsy i e-maile informować o najistotniejszych zmianach, zachodzących w bazie danych. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu. Osoba, która wprowadza edycję do bazy nie musi informować o tym osobiście wszystkich zaangażowanych w projekt, którzy z kolei nie muszą sami na bieżąco monitorować sytuacji.

Generowanie raportów

Dostęp do danych to nie wszystko – trzeba jeszcze je ze sobą zestawić, by móc poddać zebrane informacje wnikliwej analizie. Dlatego oprogramowanie ERP powinno automatycznie tworzyć raporty w przypadku procesów, które są przeprowadzane rutynowo, np. co kwartał. Przy sprawozdaniach warto wykorzystać opcję tworzenia diagramów na podstawie wskazanych przez siebie danych, uważanych za istotne. System TETA ERP korzysta z edytora WorkFlow, który daje taką możliwość – na stronie https://www.unit4.com/pl/produkty/erp/teta-erp znajduje się dokładniejszy opis tej funkcji.

Informacja odgrywa istotną rolę w dzisiejszym świecie. Dostęp do danych pozwala tworzyć długofalowe strategie, a nawet rozwiązywać bieżące problemy w firmie. Oprogramowanie TETA ERP pozwala też dzięki temu zadbać o dobrą komunikację w przedsiębiorstwie, ale musi być odpowiednio skonfigurowane. Warto przemyśleć, jakie są podstawowe potrzeby firmy i jakie dane należy przede wszystkim monitorować. W ten sposób można będzie zoptymalizować działanie systemu ERP i osiągnąć więcej korzyści.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag TETA ERPtag publikacja biznesowatag ERP
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: