Jak maksymalnie przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

24-11-2021, 07:56

Dziś przedstawiamy instrukcje, które powinny pomóc Ci szybciej sprzedać nieruchomość. Niezależnie czy to sprzedaż prywatna, wystawienie aukcji na któryś z portali ogłoszeniowych czy też sprzedaż nieruchomości w skupie. Każda z tych rad może wpłynąć na szybkość przeprowadzanej transakcji, a także ostateczną cenę Twojego mieszkania czy domu.

1. Właściwa cena — zacznij od ustalenia ceny domu lub nieruchomości, którą sprzedajesz, w dolnej części realistycznego przedziału cenowego. Dzięki temu kupujący, którzy szukają porównywalnych nieruchomości, mogą zwrócić uwagę na Twoją nieruchomość, której cena będzie dla nich zdecydowanie atrakcyjna. Zostaw sobie także lekki margines do delikatnej negocjacji z Klientami. Oni to lubią.

2. Przygotuj swój dom na co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem prezentacji. Uporządkowanie, dokonywanie napraw w domu, zanim zaczniesz go pokazywać potencjalnym Klientom, pomoże zmniejszyć stres, związany z przygotowaniem domu do oględzin oraz do całej transakcji. Jeśli nie masz gotówki by odnowić, naprawić i wyremontować dom, mieszkanie czy inną nieruchomość skorzystaj z możliwości sprzedania go do renomowanego skupu nieruchomości np. skup nieruchomości Śląsk.

3. Bądź elastyczny w kwestii oględzin – im bardziej jesteś elastyczny, tym szybciej sprzedasz nieruchomość. Chodzi o to, aby nie odmawiać potencjalnym Klientom, jeśli np. są w okolicy i chcą obejrzeć nieruchomość. Bądź gotowy o każdej porze dnia, by przyjąć gości. Docenią to z pewnością podczas negocjacji. Jeśli ograniczysz czas dotyczący możliwości obejrzenia domu lub mieszkania do np. kilku godzin w tygodniu, wiedz, że w czasie jego niedostępności potencjalny Klient może znaleźć już coś lepszego. Bądź cierpliwy i miły dla odwiedzających, to też działa i może przyczynić się do szybkiej sprzedaży domu lub mieszkania.

4. Przygotuj się na różne oferty – zdecyduj z góry, jaką cenę i warunki uznasz za akceptowalne. Dzięki temu możesz zaoszczędzić trochę czasu w procesie negocjacji i szybciej zakończyć proces sprzedaży. Możesz uświadomić oglądających, że nie zejdziesz poniżej pewnego ustalonego poziomu, wtedy zaoszczędzisz czas sobie i potencjalnym nabywcom.

5. Nie odmawiaj jednoznacznie obniżenia ceny - jeśli Twój dom jest na sprzedaż przez okres ponad 30 dni bez odzewu, przygotuj się na obniżenie ceny wywoławczej. To działa, szczególnie, jeśli ktoś będzie widział przekreśloną wyższą cenę na poczet nowej, niższej. Z psychologicznego punktu widzenia to działa i może sprawić, że szybciej otrzymasz gotówkę za swój dom czy mieszkanie.


Następny artykuł » zamknij

Jakie okno do salonu wybrać?
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag skup nieruchomościtag nolstag Afrvrtag acrw

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.