Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Regularne mycie okien to jeden z podstawowych obowiązków domowych. Niepoprawne mycie może sprawić, że pojawią się nieestetyczne smugi i plamy. Na szczęście istnieją sprawdzone metody oraz środki, które pozwalają cieszyć się krystalicznie czystymi oknami bez żadnych niechcianych śladów. Z czego warto skorzystać, aby okna faktycznie były lśniące?

Jak i czym skutecznie umyć okna bez smug?

Jak i kiedy często myć okna?

Szklane powierzchnie, które mają styczność z czynnikami zewnętrznymi, brudzą się dość szybko. Co za tym idzie, okna warto myć co najmniej kilka razy w roku - szczególnie jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie się kurzy, a częste opady deszczu pozostawiają brudne ślady. Szare okna nie tylko przepuszczają mniej światła, ale także nie prezentują się najkorzystniej. Poza tym im dłużej nie myjemy ich powierzchni, tym trudniej je domyć w późniejszym czasie. 

Kiedy najlepiej myć okna? Warto unikać chłodnych dni, gdyż podczas mycia możemy doświadczyć skraplania się pary na oknie, przez co wyeliminowanie smug będzie trudniejsza. Podobnie, gdy na okno padają promienie słoneczne, gdyż słońce powoduje szybkie wysychanie środków czyszczących, co może prowadzić do powstawania smug. Najlepiej więc myć okna, gdy są zacienione. 

Jaki środek do mycia okiem warto wybrać?

Aby cieszyć się oknami bez smug, nie tylko musimy regularnie je myć, ale także stosować odpowiedni i skuteczny środek. To jednak nie wszystko - płyn do okien może być również krokiem w stronę ekologicznego podejścia do sprzątania w domu. Z tego względu warto wybrać Ludwik Ekologiczny płyn do mycia szyb i luster o orzeźwiającym zapachu zielonej herbaty i jaśminu. To produkt o specjalnej formule Vinegar Sytem, dzięki czemu świetnie radzi sobie z zabrudzeniami nie tylko na szybach okiennych, ale także m.in. na glazurze czy lustrach. Poza tym płyn Ludwik Ekologiczny ma skład, który nie tylko zapewnia jego skuteczność (dzięki zawartości alkoholu i octu), ale także jest biodegradowalny. Co równie istotne, w składzie płynu nie znajdziemy żadnych szkodliwych substancji chemicznych jak borany, fosforany czy mikroplastiki, ani składników pochodzenia zwierzęcego. Zawartość płynu została sprawdzona przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, instytucję, która weryfikuje produkty pod względem zgodności z wysokimi kryteriami środowiskowymi.

Mycie okien w praktyce

Poza wybranym środkiem potrzebujemy również odpowiedniej ściereczki lub ręczników papierowych. Przed użyciem środka do okien możemy usunąć wilgotną ścierką większy brud - warto również umyć w tym momencie ramy okienne, aby później nie chlapać wodą na już czyste szyby. 

Aby uniknąć smug, ważne jest stosowanie odpowiedniej techniki mycia. Po nałożeniu płynu Ludwik Ekologiczny do szyb i luster należy czyścić powierzchnię ruchami pionowymi lub poziomymi. Warto zwrócić uwagę na rogi szyb, gdzie łączą się z ramą - tam brudu może być nieco więcej, także po wstępnym przetarciu. Jeśli do mycia używaliśmy ręczników papierowych, to wycieramy okno do sucha. Jeśli zastosowaliśmy gąbkę, to lepszym rozwiązaniem będzie użycie suchej ścierki z mikrofibry, którą ściągniemy resztę wilgoci i płynu. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów marki Ludwik Ekologiczny pod adresem: https://ludwikekologiczny.pl/.

Foto: Adobe Stock, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *