Jak działa fotokomórka do bram?

28-12-2020, 09:05

Chcesz zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo? Brama przesuwna z fotokomórką to doskonałe rozwiązanie!

Zadbaj o bezpieczeństwo najbliższych!

Żyjemy w czasach, w których na rynku ukazuje się coraz więcej produktów mających zapewnić wysoki komfort funkcjonowania oraz brak obaw o zdrowie osób znajdujących się na posesji. Możemy zaopatrzyć się na przykład w monitoring czy różnego rodzaju czujniki dymu i ulatniającego się gazu. Stosunkowo niewiele osób jednak pamięta o tym, że przesuwne bramy także mogą stanowić zagrożenie dla każdego, kto nieuważnie znajdzie się w miejscu, w którym będzie się ona zamykać. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w model bramy posiadający fotokomórkę. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni o to, że beztrosko hasające po podwórku dziecko czy zabłąkany pies nie zrobią sobie krzywdy, gdy system zamykający bramę zacznie działać. Co więcej, jest to także zabezpieczenie przed zniszczeniem samej bramy, kiedy na jej drodze stoi jakiś duży, ciężki przedmiot, który mógłby ją uszkodzić. 

fotokomórka brama

Fotokomórka – jak to działa?

Nowoczesne modele bram charakteryzują się tym, że zamontowania jest w nich fotokomórka do bramy. Rozwiązanie to polega na tym, że kiedy brama się zamyka, ale ktoś znajduje się w miejscu stanowiącym w tej sytuacji zagrożenie dla zdrowia czy nawet życia, system to wykrywa i zaprzestaje ruchu. Zasada działania jest bardzo prosta – pomiędzy poszczególnymi częściami bramy znajduje się wiązka podczerwieni. Kiedy nie ma ona problemu z przepływem, system działa bez zarzutu, ale jeśli wykrywa na swojej drodze przeszkodę, to przestaje działać. Ujmując to jeszcze prostszymi słowami – kiedy podczas działania mechanizmu w bramie pojawia się ktokolwiek, niezależnie od tego, czy będzie to zwierzę, człowiek czy przeszkoda innego rodzaju, to możemy mieć pewność, że brama tego kogoś lub czegoś nie przytrzaśnie. Rozwiązanie to zapobiegło śmierci lub uszczerbku na zdrowiu wielu osób i zwierząt, dzięki czemu można mówić o jednym z najbardziej podstawowych rodzajów zabezpieczeń, na które powinniśmy się zdecydować zarówno jeśli budujemy dom od podstaw, jak i wtedy, gdy nasza posesja ma już kilka lat.

Ile kosztuje fotokomórka?

Wbrew pozorom, aby cieszyć się pełnią bezpieczeństwa podczas codziennego funkcjonowania, nie musimy wydawać wielkich kwot. Kiedy zdecydujemy się na fotokomórkę, nie ma potrzeby, żeby wymieniać całą bramę – wystarczy jedynie zamontować na niej zakupiony mechanizm. Koszty nie są duże. Zależnie od rodzaju bramy, wielkości i naszych oczekiwań co do montażu, cena waha się od dwustu do nieco ponad trzystu złotych. Nie można zaprzeczyć, że nie jest to wiele, zwłaszcza jeśli mamy w perspektywie bezpieczeństwo najbliższych nam osób. Na szczęście fotokomórka jest coraz bardziej powszechnym wyposażeniem gospodarstwa domowego, a w niedalekiej przyszłości może być wręcz standardem niezależnie od tego, czy nasza brama ma już swoje lata, czy jest zupełnie nowa. Cieszy dostępność tego rozwiązania oraz fakt, że coraz więcej ludzi się na nie decyduje. Jest to technologia dość nowoczesna, ale już teraz życie zawdzięcza jej mnóstwo ludzkich (i zwierzęcych!) istnień. Obok czujnika dymu, czujnika gazu i systemu antywłamaniowego jest to fundament bezpieczeństwa na naszej posesji, więc zdecydowanie warto się taką fotokomórkę zaopatrzyć. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag nolstag fotokomórkatag bramy
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: