Jak dyskretnie dokonać nagrania?

02-07-2021, 09:51

Praktycznie każdy telefon starszy czy najnowszy posiada funkcję nagrywania. Sprawdzi się jako dyktafon, ale zdecydowanie nie we wszystkich sytuacjach. Do nagrywania dźwięku w taki sposób, aby nie zorientowały się osoby postronne służą dyktafony szpiegowskie. Pod wieloma względami mają przewagę nad smartfonem lub standardowym dyktafonem używanym przez dziennikarzy.

Dyktafony szpiegowskie charakteryzują się nie tylko niewielkimi rozmiarami, ale zapewniają bardzo dobrą jakość nagrania, nawet w pewnym oddaleniu od źródła dźwięku,wyposażone w funkcję aktywacji nagrywania mogą działać bez stałego źródła energii nawet kilkanaście dni. Ukryte w niepozornych przedmiotach codziennego użytku nie zwracają na siebie uwagi i nie budzą podejrzeń. Są proste w obsłudze i nie wymagają żadnego wyposażenia dodatkowego ani specjalistycznego oprogramowania. Nagranie można odsłuchać podłączając urządzenia do komputera.

Jak dyskretnie dokonać nagrania?

Jak wybierać dyktafony szpiegowskie?

Najważniejsze kryteria to gdzie i w jaki sposób mają być użytkowane oraz wysoka jakość. Warto postawić na fachowców – takich jak sklep-seko.pl. Sklep nie tylko posiada duży asortyment dyktafonów szpiegowskich ale również zajmuje się doradztwem. Jako partner agencji detektywistycznych, a także instytucji rządowych zajmujących się bezpieczeństwem specjaliści ze skleo-seko.pl potrafią wybrać optymalny sprzęt dla każdego klienta nawet wtedy, kiedy ma być zastosowany w nietypowej sytuacji. Wbrew pozorom profesjonalne urządzenia szpiegowskie nie muszą być bardzo drogie. Dyktafony szpiegowskie ukryte na przykład w długopisie czy pendrivie można nabyć w sklep-seko.pl w cenie około 300 złotych. 

Do czego służą dyktafony szpiegowskie?

Nie należy sugerować się nazwą. Te proste i wydajne urządzenia mogą znaleźć zastosowanie również w codziennych czynnościach. Można je stosować do robienia notatek głosowych, do rejestracji wykładów i publicznych wystąpień. Można nagrywać spotkania i konferencje. Mogą służyć zapewnieniu bezpieczeństwa osobom starszym, chorym  i dzieciom. Ułatwiają nadzór nad firmą. Mogą być ukryte w takich przedmiotach jak: długopisy, pendrive'y, zegarki, zapalniczki, piloty i kluczyki samochodowe, bransoletce, wisiorku. Mogą też mieć formę cienkiego przedmiotu ważącego 10 g, który bardzo łatwo i wygodnie można ukryć. Pomimo małych rozmiarów posiadają pojemną pamięć i wyjątkowo czuły mikrofon zbierający precyzyjnie dźwięki z odległości 10 metrów. Stosowanie dyktafonów szpiegowskich jako podsłuchu nie zawsze jest zgodne z prawem – warto skonsultować się z prawnikiem przed ich użyciem.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag dyktafonytag akcesoria szpiegowskie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.