iTunes wypożyczalnią filmów

16-01-2008, 16:48

Za pośrednictwem iTunes możliwe będzie wypożyczanie filmów w wysokiej rozdzielczości (High Definition), pochodzących z największych amerykańskich wytwórni filmowych - ogłosił na konferencji Macworld Conference & Expo 2008 Steve Jobs.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dla Jobsa sukces sklepu iTunes, na który złożyły się 4 miliardy sprzedanych piosenek, 125 milionów seriali telewizyjnych i 7 milionów filmów był niewystarczający. Od końca lutego br. klienci sklepu iTunes będą więc mogli filmy wypożyczać, nie kupując ich na własność.

- Nigdy nie oferowaliśmy do wypożyczenia muzyki ponieważ wydaje się nam, że ludzie nie chcą jej wypożyczać. Ale filmy większość z nas ogląda zazwyczaj tylko raz, a możliwość ich wypożyczenia jest znakomitym na to sposobem - tłumaczył podczas swojego wystąpienia Jobs.

Apple podjęło współpracę ze wszystkimi liczącymi się w Hollywood wytwórniami filmowymi: Touchstone, MGM, Miramax, New Line, Lionsgate, Fox, Warner Bros. Disney, Paramount, Universal i Sony.

Obecnie klienci mogą obejrzeć około stu różnych filmów. Od końca przyszłego miesiąca w iTunes dostępnych będzie ponad tysiąc tytułów, nowe pojawiać się będą po 30 dniach od premiery filmu na DVD.

Zasady wypożyczania filmów będą takie same jak w podobnych usługach wideo na żądanie - Vudu lub Amazon Unbox. Klient będzie miał 30 dni na obejrzenie zamówionego filmu i 24 godziny na ukończenie oglądania po rozpoczęciu odtwarzania. W tych ramach czasowych film będzie można oglądać dowolną liczbę razy.

Filmy zamówione w iTunes będzie można przenieść na iPoda lub iPhone, oba urządzenia zapamiętają, w którym miejscu odtwarzanie zostało przerwane na komputerze i na urządzeniu przenośnym rozpoczną od tego samego miejsca.

Wypożyczenie jednego filmu w wysokiej rozdzielczości (HD) kosztować będzie $4,99 za premierowy tytuł i $3,99 za starszy film. Wersje DVD będą odpowiednio o jednego dolara tańsze.

W Stanach Zjednoczonych filmy z iTunes można już wypożyczać. Premiera międzynarodowa planowana jest na późniejszy termin. Niestety wciąż nic nie słychać o polskiej wersji sklepu iTunes.

Źródło: Apple


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.