IT skaner - środa 23 marca 2011

23-03-2011, 23:57

W dzisiejszym przeglądzie informacji z polskiego rynku IT m.in.: HP wprowadza oryginalne tusze w cenie zamienników, czat o tym, jak w 2011 r. skutecznie pozyskać pieniądze na inwestycje, operator FreeM zdobył na FB 40 tys. fanów w 4 miesiące, TP wprowadza tanią taryfę umożliwiającą korzystanie z neostrady, ile milionów użytkowników NK gra w gry społecznościowe.

HP poinformowała, że wprowadziła na rynek oryginalne tusze HP w cenie zamienników. Oferta obejmuje tusze HP do urządzeń drukujących Deskjet Ink Advantage AIO oraz Photosmart Ink Advantage eAIO. Rekomendowana przez HP cena zarówno czarnych, jak i kolorowych tuszy wynosi ok. 35 PLN

---

20 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi eHandlu. Zainteresowani udziałem już teraz mogą kupować stoiska firmowe oraz pobierać bilety dla zwiedzających. Szczegóły na stronie targiehandlu.pl

---

Dotacje 2011, czyli jak skutecznie pozyskać pieniądze na inwestycje to temat czatu giełdowego z Pawłem Szarubką, Kierownikiem Departamentu Funduszy Europejskich w INFOSYSTEMS SA, który odbędzie się 29.03.2011. Pytania można zadawać na stronie organizatora czatu - Grupy IPO SA: czat.ipo.pl

---

eRecruiter, internetowy system wspierający prowadzenie procesów rekrutacyjnych, wzbogacił się o nową funkcjonalność pozwalającą na opublikowanie oferty pracy w wybranych serwisach społecznościowych (np. na Facebooku, Twitterze czy Blipie) i umożliwiającą badanie ich efektywności jako źródeł pozyskania aplikacji - poinformowali przedstawiciele producenta, Grupy Pracuj.

---

Firmy Archideko oraz Stanusch Technologies wprowadziły na rynek aiboota - odmianę awatara (wirtualnego doradcy), który odpowiada na pytania internauty oraz udziela mu informacji ogólnych, technicznych i specjalistycznych na temat produktów w sklepach internetowych, pokazuje zdjęcia, wykresy, tabele, grafikę oraz filmy. Model biznesowy aiboota to CPA (Cost-Per-Action). Więcej informacji na stronie aiboot.com

---

Operator telefonii internetowej ipfon wprowadził usługę nagrywania rozmów telefonicznych. Nagrywane mogą być zarówno rozmowy wychodzące, jak i przychodzące w trybie automatycznym bądź na żądanie. Usługa oferowana jest w modelu SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa. Nagrane rozmowy są przechowywane na serwerach ipfon w postaci plików MP3 przez ustalony okres nawet do 365 dni. Szczegóły na ipfon.pl

---

Delikatesy internetowe A.pl poinformowały o rozpoczęciu sprzedaży także dla mieszkańców Bydgoszczy. Partnerem A.pl jest Grupa Bomi. Dotychczas z usług A.pl mogli korzystać tylko mieszkańcy Warszawy i Olsztyna.

---

Grupa Mediowa Inwestycje.pl kupiła ForumGiełdowe.pl, serwis skierowany do początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. W swojej ofercie Inwestycje.pl posiadał dotychczas dwa fora biznesowe - Forum-prawne.pl i Twojbiznes.pl.

---

Kaspersky Lab wprowadził na rynek program Kaspersky Anti-Virus 2011 for Mac. Aplikacja została stworzona w celu zapewnienia użytkownikom komputerów firmy Apple ochrony przed wszystkimi formami szkodliwego oprogramowania oraz atakami cyberprzestępców.

---

Wystarczyło 4 miesiące, by ponad 40 tys. osób zostało na Facebooku fanami FreeM, wirtualnego operatora komórkowego (MVNO) - pochwalili się przedstawiciele firmy InMobile, właściciela marki. Liczba fanów jest istotna dla FreeM, gdyż tylko osoby, które polubią fanpage operatora, mogą uzyskać jego kartę SIM.

---

TP wprowadziła dla użytkowników telefonów stacjonarnych nową ofertę - Plany DoMowe. Związując się z operatorem na 12 lub 24 miesiące, klient może liczyć na niższy abonament (nawet o kilkaset złotych w ciągu roku) i dodatkowe minuty na połączenia. TP wprowadza także specjalny plan za 34 zł miesięcznie, który nie zawiera minut w cenie abonamentu, ale - w przeciwieństwie do Pakietu Socjalnego - umożliwia korzystanie z neostrady.

---

W społecznościowe gry online na NK grają już miliony Polaków - poinformowali przedstawiciele portalu. Najpopularniejszą grą jest Pet Party, w którą gra blisko 3,4 mln graczy, na drugiej pozycji jest Icy Tower - ponad 3 mln graczy, a kolejne miejsce zajmuje Happy Harvest z ponad 2,5-milionową rzeszą graczy.

---

25 marca br. będzie mieć miejsce pierwsze notowanie akcji SARE SA na rynku NewConnect. SARE to firma specjalizująca się w e-mail marketingu.

---

Wirtualna Polska przedstawiła skład Komisji Programowej projektu LabStar, programu dla startupów ukierunkowanego na budowę innowacyjnych usług internetowych. W składzie 11-osobowej Komisji Programowej LabStara znaleźli się m.in.: Maciej Witucki (Prezes Grupy TP), Michał Kostrzewa (Microsoft MSN), Krzysztof Kowalczyk (UBIK Business Consulting), Artur Kurasiński ((Metafund.pl, AK74.pl), Mariusz Składanowski (Demotywatory.pl, Joemonster.org), Grzegorz Tomasiak (Prezes Zarządu WP). labstar.wp.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy