IT Skaner - poniedziałek 28 marca 2011

28-03-2011, 23:21

W dzisiejszym przeglądzie informacji z polskiego rynku nowych technologii m.in.: przenosiny serwerowni NK, Plus rusza z ofertą iPlus CDMA, 50% opustu dla organizacji non-profit w GetResponse, zwycięzcy Skarabeusza, Intel dał wybrać kanał telewizyjny internautom, półroczna obniżka w Allegro, nowy katalog telefonów w Play.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


NK przenosi swoje serwery do dedykowanej serwerowni o powierzchni ponad 150 m2, znajdującej się w centrum danych Telehouse.Poland. To efekt umowy podpisanej między Nasza Klasa Sp. z o.o. i ATM S.A. na usługi kolokacji zasobów teleinformatycznych.

---

Piekarzynek.pl to nowy serwis pomagający w przeliczaniu jednostek, gdy pod ręką nie ma wagi kuchennej. Umożliwia m.in. przeliczanie ilości produktów spożywczych pomiędzy różnymi jednostkami, również zagranicznymi (np. gramy, cupy amerykańskie na szklanki), przeliczanie temperatury pomiędzy stopniami Celsjusza i Fahrenheita, a także tworzenie i edycję listy składników na podstawie obliczeń.

---

Nokia udostępniła nową wersję aplikacji do obsługi Ovi Maps dla telefonów z ekranem dotykowym. Program można pobrać z serwisu ovi.com

---

Pucu.pl jest nowym serwisem dedykowanym dla osób szukających pracy w obszarze opieki nad dziećmi, a także nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Swoje oferty pracy mogą w nim zamieszczać również osoby szukające zatrudnienia jako osoby do pomocy w domu oraz do sprzątania.

---

Od wtorku 29 marca we wszystkich punktach sprzedaży sieci Plus dostępna będzie oferta iPlus CDMA. Nowa oferta umożliwia dostęp do szybkiego internetu drogą radiową na terenach nisko zurbanizowanych, na których nie ma „kablowego" internetu stacjonarnego.

---

Fiorentino.pl, sklep z meblami dla dzieci, uruchomił zakładkę z okazjami "Łapu Capu". Internauci nie znajdą tam ofert wyprzedaży ani ofert promocyjnych, tylko produkty z oferty sklepu w regularnych cenach, które można zakupić wraz z prezentami od Fiorentino w formie dodatkowego produktu za 1 zł.

---

GetResponse, dostawca usług e-mail marketingowych, przygotował ofertę ułatwiającą realizowanie działań e-mail marketingowych przez organizacje non-profit. Będą one mogły korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu za połowę obowiązującej ceny rynkowej.

---

MenSpace.pl to uruchomiony w grudniu 2010 r. sklep internetowy z ekskluzywnymi kosmetykami skierowanymi do mężczyzn. W asortymencie MenSpace.pl znajdują się takie marki, jak: TASK Essential, Men-u, GUAM Uomo, Nisim, Head Blade, Fridge by Yde Men. Sklep należy do Guarana Group.

---

Sygnity ogłosiło zwycięzców V edycji konkursu Skarabeusz, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu informatyki, fizyki i matematyki. Komisja Konkursu nagrodziła trzech uczniów: Wojciecha Marczenko z XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie (I miejsce), Marcina Radomskiego z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych im. gen. Józefa Ustronia w Nowym Sączu (II miejsce) oraz Rafała Walczyna z I LO w Radzyniu Podlaskim (III miejsce).

---

Inotel, operator telekomunikacyjny działający na terenie Wielkopolski, poszerzył ofertę telewizyjną o nowe kanały, w tym dwa HD. Już teraz abonenci mogą oglądać lokalną telewizję TV Swarzędz oraz Nat Geo Music i Domo, a w wersjach high definition - Nat Geo Wild i Eurosport 2. Co ciekawe, pierwszy etap poszerzenia oferty nastąpił w wyniku głosowania internautów na Facebookowym fanpage'u firmy.

---

Do zespołu SARE dołączyli Krzysztof Nowicki, Marzena Michalska i Maria Dzierbicka. Krzysztof Nowicki, przechodząc z internetowego domu mediowego Acr, objął stanowisko New Business Managera, natomiast Marzena Michalska i Maria Dzierbicka pełnią funkcje New Business Assistant.

---

Od 28 marca aż na pół roku Allegro obniża o 50% opłaty za wystawienie produktu w kategorii Delikatesy. Promocja nie dotyczy opcji dodatkowych, prowizji od sprzedaży oraz Sklepów Allegro.

---

Samsung zaprezentował w marcu dwa nowe smartfony z rodziny Samsung GALAXY - mini oraz Fit, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.2 (Froyo). GALAXY mini to propozycja dla początkujących użytkowników, którym zależy na modnym wyglądzie oraz funkcjach społecznościowych. GALAXY Fit skierowany jest do osób oczekujących od telefonu wydajnej pracy i kontaktu z otoczeniem przy użyciu różnych platform. Specyfikacje na stronie samsung.pl

---

Na stronie internetowej Playmobile.pl i w salonach Play pojawił się już nowy katalog telefonów Wiosna 2011.

---

Radio PLUS udostępniło w AppStore darmową aplikację umożliwiającą słuchanie każdej stacji nadającej online w ramach sieci Radia PLUS na urządzeniach iPhone i iPod Touch.

---

Policja z Jeleniej Góry zatrzymała 30-latka, który za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych i na własnej stronie internetowej oferował do sprzedaży interfejsy diagnostyczne wraz z „pirackimi” wersjami programów komputerowych, służące do diagnostyki systemów komputerowych samochodów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna sprzedał co najmniej 70 takich programów. Straty pokrzywdzonych oszacowano w tej sprawie wstępnie na blisko 75 tysięcy złotych (źródło: policja.pl).Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.