iPhone najbardziej pożądanym smartfonem...

01-12-2010, 18:05

...ale nie wśród wszystkich. Ankieta Nielsena pokazuje wyraźne różnice w zależności od wieku, płci, a także faktu posiadania lub nie smartfona. Mężczyźni od iPhone'a woleliby telefon z Androidem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z badań firmy Nielsen wynika, że 29,7 proc. amerykańskich abonentów telefonii komórkowej korzysta ze smartfonów. Na pierwsze miejsce wśród najbardziej popularnych urządzeń wysunął się iPhone - ma go 27,9 proc. wśród posiadaczy smartfonów. Niewiele mniej - 27,4 proc. - to osoby korzystające z urządzeń firmy Research In Motion. Kolejne 22,7 proc. należy do smartfonów z Androidem.

>> Czytaj także: Posiadacze smartfonów nielojalni 

Gdy zapytano posiadaczy wszystkich typów telefonów komórkowych o to, na jakiego smartfona zamieniliby swoje obecne urządzenie, większość - 30 proc. - wskazała na produkt firmy Apple. Ale już na drugim miejscu, ze stratą zaledwie 2 punktów proc., są telefony z Androidem. Dopiero na trzecim miejscu, i to ze sporą stratą (17 punktów proc.), są smartfony RIM.

Mniej problemów ze wskazaniem upragnionego smartfona mają osoby posiadające już takie urządzenie. Odsetek niezdecydowanych w tej grupie (13 proc.) jest blisko dwukrotnie mniejszy niż w przypadku osób korzystających ze zwykłych komórek (25 proc.). Wśród tych pierwszy dominuje iPhone (35 proc.), a za nim smartfony z Androidem (28 proc.). W przypadku tego drugiego systemu operacyjnego identyczny odsetek wskazały osoby ze zwykłymi telefonami komórkowymi. Wynik ten był o 3 punkty proc. lepszy niż w przypadku iPhone'a.

>> Czytaj także: Co czwarty nowy smartfon z Androidem 

Sonda
Jakiego Ty byś wybrał/-a smartfona?
  • iPhone
  • BlackBerry
  • z Androidem
  • z Windowsem Mobile
  • z Symbianem
  • nie wiem
  • nie chcę smartfona
wyniki  komentarze

Co raczej nie dziwi, wraz z wiekiem rośnie odsetek osób, które nie wiedzą, na jakiego smartfona by zmieniły swój obecny telefon. W przypadku osób w wieku 18-24 lata jest to 12,2 proc., ale już w grupie osób powyżej 55. roku życia mówi tak więcej niż co czwarty ankietowany (27,8 proc.).

Analogicznie maleje liczba osób wybierających produkty Apple'a (z 35,9 do 26,4 proc.) oraz z Androidem (z 32 do 20,3 proc.). Zyskują z kolei produkty Research In Motion (z 11 do 12,1 proc.) oraz pracujące na Windows Mobile (z 3,7 do 10,3 proc.).

>> Czytaj także: Smartfony: Sprzedaż o 90 procent w górę

Podobne dysproporcje widać w podziale na płeć. Grupa niezdecydowanych mężczyzn (14,9 proc.) jest wyraźnie niższa od odsetka wśród kobiet (23,8 proc.). Płeć piękna znacznie rzadziej wybiera także telefony z Androidem - 22,8 wobec 32,6 proc. Blisko co trzecia pani chciałaby mieć także iPhone'a, co jest wynikiem lepszym niż w przypadku mężczyzn.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag Research In Motiontag iPhonetag Appletag Android
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.