Internet Ventures inwestuje 6 mln zł w Kompan.pl

25-05-2011, 08:07

Kompan.pl otrzymał 6 mln zł na rozwój od funduszu Internet Ventures, utworzony przez IIF S.A., MCI Management S.A. i Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A.

- Inwestujemy w liderów rynku. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy intensywny rozwój Kompan.pl na rynku reklamy internetowej. Szukaliśmy firmy, która dzięki kapitałowi i wiedzy pozyskanej od funduszu utrzyma dynamiczny wzrost - powiedział Rafał Styczeń, prezes zarządu IIF S.A.

Według Deloitte Kompan.pl jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w Europie Centralnej. Spółka dwukrotnie z rzędu zajęła III miejsce w rankingu Deloitte FAST 50 osiągając blisko 2500% wzrostu. Kompan.pl zaliczany jest także do kluczowych partnerów Google'a w Europie.

>> Czytaj też: Technology Fast 50: Polskie firmy ponownie zdominowały czołówkę rankingu Deloitte

Firma powstała w 2004 roku. W krótkim czasie Kompan.pl stał się jednym z większych dystrybutorów reklam w wyszukiwarkach i reklam kontekstowych w Polsce. Wśród klientów Kompan.pl są znane marki oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które są obsługiwane w czterech biurach regionalnych w Warszawie, Poznaniu, Gdyni i Katowicach.

Rozwiązania Kompan.pl obejmują kreację, zaawansowane oprogramowanie CMS, afiliację, strategię i doradztwo, e-commerce, zaawansowane kampanie reklamowe, analizę danych. Kompan.pl planuje dalszy dynamiczny wzrost liczby klientów dzięki rozbudowie biur regionalnych oraz stworzeniu działu sprzedaży korporacyjnej. Dodatkowo spółka zamierza rozwijać sprzedaż zaawansowanych usług marketingu interaktywnego.

>> Czytaj też: Bing motywuje do klikania w reklamy?

- Wsparcie ze strony Internet Ventures ułatwi nam realizację strategii dalszego zwiększania udziału w rynku i dostarczania klientom nowych produktów. Chcemy wzmocnić zespół, przed którym stoją dwa główne zadania: sprawna obsługa klientów masowych oraz dostarczenie zaawansowanych rozwiązań dla szybko rozwijającego się portfolio klientów korporacyjnych - mówi Mateusz Ostachowski, członek zarządu Kompan.pl.

Fundusz zarządzany jest wspólnie przez IIF S.A. i MCI Management S.A., obejmuje pakiet mniejszościowy. Projekt prowadzony jest przez zespół IIF.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy