Internauci wskażą restaurację i polecą danie

14-04-2011, 20:29

Coraz większa grupa paparazzi poluje na obiady, kolacje i desery serwowane w restauracjach. Internauci wyposażeni w aparaty dzielą się swoimi wrażeniami i oceniają lokale.

Od pół roku w sieci istnieje serwis kulinarno-społecznościowy papurazzi.pl, gdzie internauci zamiast pisać recenzje, dzielą się tym, co zobaczyli na talerzu. Na podstawie zdjęć i ocen powstaje ranking lokali. Odwiedzający stronę mogą w ten sposób sprawdzić, gdzie zjeść najlepsze sushi w mieści lub gdzie podają naleśniki, których lepiej nie wybierać z menu.

>> Czytaj też: Społecznościowe gotowanie z Cooklet (wideo)

Sonda
Czy bierzesz pod uwagę opinie internautów nt dań w restauracjach?
  • tak
  • nie
  • nie spotkałem się z takimi
wyniki  komentarze

W serwisie jest już blisko 1000 zdjęć różnych potraw, wykonanych przez użytkowników, a także prawie 7500 restauracji z całej Polski. Jak tłumaczy właściciel portalu, kryteria zarówno dla zdjęć, jak i restauracji są bardzo rygorystyczne. System Gustek ma pomóc użytkownikowi i doradzić, jakie lokale odwiedzić lub których potraw warto spróbować.

Aktualnie działa wersja mobilna portalu, wykorzystująca też geolokalizację. Dla osób chcących umieszczać zdjęcia prosto z telefonu przygotowaliśmy możliwość przesłania ich MMS-em lub e-mailem. Aplikacje mobilne są tworzone - znamy potencjał tych platform, ale chcemy, aby były to aplikacje wyjątkowe - must have dla każdego właściciela smarphone'a, więc musi to potrwać – tłumaczy Konrad Nowosz z papurazzi.pl.

Papurazzi.pl zrzesza kulinarnych krytyków przez internet
fot. - Papurazzi.pl zrzesza kulinarnych krytyków przez internet
- Zadania to nasza nowa propozycja, wciąż rozwijana. W skrócie - dajemy użytkownikom zadanie do wykonania (np. sfotografowanie potrawy w Krakowie czy zrobienie zdjęcia drinka). Dla osób, które wykonają zadania, mamy "upominki" od serwisu (dodatkowe punkty i odznaki) oraz nagrody od restauracji (zniżki, vouchery, gadgety). Dział wciąż jest rozwijany, ale liczymy na to, że stanie się atrakcją zarówno dla naszych użytkowników, jak i restauratorów – dodaje Konrad Nowosz.

>> Czytaj też: Google wyszuka przepisy kulinarne (wideo)

Serwis powstał z własnych środków i jak zapewnia Nowosz, nie został w żaden sposób dofinansowany. Dodatkowo twórcy serwisu pracują nad ofertą B2C oraz B2B, skupiają się na usprawnieniu serwisu oraz stworzeniu aplikacji mobilnych. Po 6 miesiącach działalności papurazzi.pl jednak nie zarabia na siebie.

Portal dostępny jest pod adresem: papurazzi.pl


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy