Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Inteligentna stacja pogodowa ułatwi wiosenne prace w ogródku

18-03-2019, 22:07

Wiosna to pora roku, na którą w szczególności czekają miłośnicy roślin. Podstawowa wiedza, zapał i cierpliwość wystarczą, aby czerpać radość i satysfakcję z pracy w ogrodzie, a nowoczesne technologie mogą ją dodatkowo ułatwić.

robot sprzątający

reklama


 

O tym, jak kapryśna potrafi być pogoda, najłatwiej przekonać się wiosną. Letnie temperatury w ciągu dnia przeplatane są zaś nocnymi przymrozkami. Jeżeli decydujemy się na uprawianie roślin, które są wrażliwe na temperaturę, warto zaopatrzyć się w urządzenie, które na bieżąco monitoruje temperaturę i powiadamia nas, kiedy osiąga ona niebezpiecznie niski poziom.

Inteligentne stacje pogodowe przy wykorzystaniu odpowiednich czujników potrafią dostarczyć szczegółowych informacji na temat aktualnych i prognozowanych warunków atmosferycznych. Urządzenie może być wyposażone w moduł monitorujący m.in. temperaturę czy wilgotność powietrza. Stacja wysyła na nasz telefon powiadomienia o zmianach pogody za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dzięki tej funkcji, z dowolnego miejsca na Ziemi możemy sprawdzić, jakie warunki panują w ogrodzie i w razie potrzeby, poprosić kogoś by zatroszczył się o nasze rośliny.

Aplikacja umożliwia również podgląd historii pogody i tym samym w przystępny sposób daje obraz o mikroklimacie panującym w naszym zielniku czy warzywniku. Dzięki tym informacjom, trafniej dobierzemy rośliny, które będą dobrze się czuły w ogrodzie.

Nawadnianie i ochrona przed wiatrem

Do głównej stacji można również podłączyć dodatkowe czujniki deszczu i wiatru. W jaki sposób mogą one  pomóc w pracy w ogrodzie? Poradniki dotyczące uprawy roślin zgodnie podkreślają, że jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednie nawadnianie. Dzięki czujnikowi deszczu otrzymujemy dokładne pomiary opadów i tym samym informację czy ziemia została odpowiednio nawodniona czy potrzebne jest dodatkowe podlewanie. Korzyści z takiego rozwiązania są bardzo wymierne – pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

Gwałtowne podmuchy wiatru potrafią być wyjątkowo destrukcyjne dla roślin – nie tylko mogą złamać łodygi, ale wysuszają liście i glebę. Czujnik wiatru alarmujący nas o tym, może okazać się zbawienny. Otrzymując błyskawiczne powiadomienia z czujnika możemy odpowiednio szybko zareagować i w porę osłonić ogródek.

Nie tylko dla roślin ogrodowych

Niektóre stacje pogodowe posiadają również moduły wewnętrzne monitorujące parametry powietrza w pomieszczeniu. Warto zadbać także o właściwe warunki dla roślin pokojowych, które najczęściej mają własne, specyficzne wymagania. Szczegółowe informacje o temperaturze, wilgotności powietrza czy nawet stężenia dwutlenku węgla pozwolą stworzyć optymalne warunki dla określonych gatunków roślin.

Najlepsze nawozy do roślin >>

Źródło: Netatmo


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E