Intel zawiedziony decyzją Nokii

13-02-2011, 11:58

Nokia, wybierając jednego partnera, rozzłościła wielu innych gigantów, którzy liczyli na współpracę.

Nokia ostatnio pchnęła się w objęcia Microsoftu, co jednak nie zostało zbyt dobrze odebrane ani przez konkurencję, ani inwestorów - akcje obu firm nieco straciły na giełdach.

>> Czytaj także: Android 3.0: prapremiera SDK systemu na tablety

Sonda
MeeGo zdobędzie jeszcze popularność?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Po tym, jak jeden z pracowników Google powiedział, że "dwa indyki nie czynią orła", przyszedł czas na Intela. Nokia już kilkanaście miesięcy temu rozpoczęła wraz ze znanym producentem procesorów tworzenie systemu MeeGo, który miał być wykorzystywany w nowych smartfonach fińskiego producenta.

Oparty o Linuksa system nie pojawił się jednak na razie w ofercie Nokii i choć nie wyklucza ona jego późniejszego wykorzystania, perspektywy MeeGo w jednym momencie legły w gruzach. Intel, który zainwestował w tworzenie platformy, nie poddaje się jednak i stwierdza: Choć jesteśmy zawiedzeni decyzją Nokii, Intel nadal będzie rozwijał MeeGo i chętnie przyjmie pomoc Nokii w tym obszarze.

Intel wskazuje także na fakt, że MeeGo nie jest systemem operacyjnym skierowanym wyłącznie do smartfonów, a całej gamy urządzeń przenośnych, w tym także komputerów pokładowych samochodów.

>> Czytaj także: Pół miliarda smartfonów w 2011 roku?


Źródło: The Register
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy