Intel wkroczy w tym roku na rynek smartfonów

11-01-2012, 13:48

Układy produkowane przez Intela mają się znaleźć w smartfonach Motoroli Mobility oraz Lenovo - poinformowała firma na konferencji prasowej.

Na konferencji CES w Las Vegas amerykański producent procesorów poinformował, że smartfony z procesorami Intela będą w pierwszej kolejności przeznaczone dla użytkowników z Chin. Jeszcze w tym roku ekspansja ma jednak objąć dodatkowe kraje.

Czytaj także: Intel wyda 300 mln dol. na promowanie ultrabooków

Jako pierwszy smartfon z procesorem Intela zadebiutuje Lenovo K800, który ma się pojawić już w drugim kwartale tego roku. Kilka miesięcy później również Motorola ma zaprezentować swój sprzęt wyposażony w nowy układ.

- Wieloproduktowa strategia pozwoli na zdobywanie w drugiej połowie 2012 roku rynku smartfonów oraz tabletów - powiedział Dave Whalen z Intel Architecture Group, komentując porozumienie z mobilną częścią Motoroli. Jak zapewniają przedstawiciele obu firm, korporacje będą bardzo ściśle współpracowały nad przygotowaniem rozwiązania równie atrakcyjnego, co obecne układy ARM.

Wcześniej Intel poinformował również, że przeznaczy dodatkowe 300 milionów dolarów na promowanie ultrabooków. Nowoczesne komputery przenośne mają konkurować z MacBookami Air od firmy Apple, jednak plany Intela na tym rynku zostały ostro skrytykowane przez konkurencyjne AMD.

Czytaj także: HP zaprezentował laptopa pokrytego szkłem


Źródło: Intel
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy