Ile kosztuje dorobienie klucza do mieszkania?

27-05-2020, 09:06

Zgubienie kluczy do domu, mieszkania czy samochodu to jedna z większych nieprzyjemności, z jaką możemy mieć do czynienia na co dzień. Wystarczy jeden moment rozkojarzenia czy braku czujności, aby mierzyć się z problemem otwarcia zamka bez klucza. Dlatego też warto mieć w zanadrzu komplet kluczy zapasowych, dzięki którym można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z awaryjnym otwieraniem mieszkania. Dorabianie kluczy to jedna ze stosunkowo najpopularniejszych i najtańszych usług ślusarskich, która potrafi „uratować życie”. Ile zatem trzeba zapłacić za dorobienie klucza do mieszkania?

klucze

Koszt dorobienia kluczy patentowych

Rozbieżności w kosztach dorabiania kluczy do mieszkania wynikają głównie z różnorodniej specyfiki konkretnych rodzajów kluczy. Im mniej zaawansowany technicznie element, tym niższa cena jego skopiowania. Bezsprzecznie najpopularniejszymi kluczami do polskich mieszkań są klucze patentowe wyróżniające się obecnością specjalnych zabezpieczeń, które zapobiegają ich dorabianiu w celach przestępczych. Koszt dorobienia klucza patentowego waha się między kilka, a kilkanaście złotych. Wśród kluczy patentowych możemy wyróżnić krajowe i zagraniczne, z czego dorobienie tych drugich może być droższe niż krajowych średnio o kilka złotych.

Imperiummebli.pl - sklep meblowy

Koszt dorobienia kluczy płaskich

Nowoczesne zamki antywłamaniowe bazują na rozwiązaniach bardziej zaawansowanych technologicznie, jednak wciąż można spotkać się z zamkami obsługiwanymi przez tradycyjne klucze płaskie, jednostronne lub obustronne. Cena dorobienia klucza płaskiego zazwyczaj jest jeszcze niższa niż klucza patentowego – często nie przekracza ona progu 10 zł za sztukę, choć wiele zależy od producenta.

Dorabianie klucza do zamka Gerda

Jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym producentem zabezpieczeń drzwiowych w Polsce jest firma Gerda, która od lat pracuje na nieposzlakowaną opinię. Dobry ślusarz https://www.abc-zabezpieczen.pl/twoje-pogotowie-zamkowe.html zawsze posiada w swoim wyposażeniu sprzęt pozwalający na dorobienie kluczy do zamków Gerda. Bardzo często można spotkać się z kluczami nawiercanymi, które są niejako wyznacznikiem dobrych zamków do drzwi wejściowych. Cena, jaką należy zapłacić za dorobienie klucza nawiercanego Gerda to ok. 25-35zł, choć może być ona zarówno nieco niższa, jak i nieco wyższa niż wskazany przedział cenowy.

Dorabianie kluczy innego rodzaju

Profesjonalne usługi ślusarskie przewidują również mniej popularnych rodzajów kluczy do mieszkania takich jak klucze rurowe czy grawerowane, pionowo nawiercane czy zasuwowe. Za skopiowanie podobnych elementów należy zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, wszystko w zależności od producenta zamka antywłamaniowego. W przypadku zamków Gerda może to być koszt nawet powyżej 50zł, choć w mniejszych miastach można spotkać się z nieco bardziej przystępnymi cenami.

Dorabianie kluczy bez klucza

Skopiowanie klucza do mieszkania na podstawie oryginały nie stanowi większego wyzwania dla doświadczonego ślusarza. Co jednak w przypadku, kiedy doszło do utraty jedynego właściwego klucza? Wymiana zamka w drzwiach? Niekoniecznie. Dobry ślusarz dokona dorobienia klucza na postawie wkładki w zamku, co oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami niż zwyczajne dorobienie klucza. Co więcej, Pogotowie zamkowe okazuje się świetnym rozwiązaniem, kiedy awaryjne otwieranie zamka bez klucza jest ostatecznie niezbędne, gdy klucz został zatrzaśnięty w lokalu czy zamek do drzwi przestaje optymalnie działać.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zamek do drzwitag nolstag dorabianie kluczy
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: