HTC słabo rozpoczęło rok

06-02-2012, 11:38

Wyniki finansowe HTC za pierwszy kwartał 2012 roku będą znacznie gorsze niż oczekiwano wcześniej - poinformowali przedstawiciele tajwańskiej firmy w poniedziałek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Spadek przychodów w pierwszym kwartale 2012 roku może sięgać nawet 36% w stosunku do poprzednich trzech miesięcy - poinformowało HTC. W dłuższym terminie firma chce jednak zainteresować użytkowników innowacyjnymi rozwiązaniami.

Czytaj także: Google: Nie będziemy faworyzowali Motoroli

Przychody HTC w pierwszych trzech miesiącach 2012 roku mają wynosić od 2,20 do 2,37 miliarda dolarów. Przedstawiciele tajwańskiej korporacji zapewniają, że problemy mają charakter "krótkoterminowy", a nowe smartfony firmy mają zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu.

Obecnie HTC jest piątym producentem nowoczesnych telefonów na świecie, biorąc pod uwagę liczbę urządzeń dostarczanych do sklepów. Już wkrótce podczas barcelońskich targów Mobile World Congress udostępniony ma zostać m.in. smartfon HTC Ville, który jak informowaliśmy wcześniej, wyposażony będzie w Androida 4.0 oraz nową wersję nakładki Sense.

Analitycy nie mają wątpliwości, że aby powrócić do realnej walki z Samsungiem oraz firmą Apple, HTC będzie musiało zaprezentować innowacyjne urządzenia, co najmniej na miarę serii Galaxy. Obecnie sytuacja na rynku zmienia się jednak niezwykle szybko i jak zauważa Melissa Chau z firmy IDC "wszystko może wkrótce wyglądać zupełnie inaczej".

Czytaj także: Android 4.0 wkrótce na smartfonach od HTC


Źródło: HTC, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.