HTC rozważa budowę urządzeń z Chrome OS

23-11-2011, 20:41

Sprzęty miałyby łączyć zalety netbooków i tabletów, a ich głównym zastosowaniem byłoby przeglądanie internetu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


O planach HTC związanych z budową urządzenia łączącego zalety netbooków i tabletów dowiedział się serwis DigiTimes. Całość mogłaby pracować pod kontrolą Chrome OS bądź Androida.

Czytaj także: Samsung udostępni urządzenie z Google TV

Liczba sprzedanych Chromebooków pod koniec tego roku osiągnie prawdopodobnie zaledwie 25-30 tysięcy urządzeń - wyliczyło DigiTimes. Sprzęty oferowane przez Acera i Samsunga cieszą się więc niezbyt dużym zainteresowaniem, jednak do tej pory żadna z firm nie próbowała przeniesienia platformy Chrome OS do tabletów.

Do jednej z najważniejszych zalet mobilnej platformy Google'a, której głównym elementem jest przeglądarka, niewątpliwie należy możliwość działania zarówno na architekturze x86, jak i ARM. System również bardzo szybko się uruchamia, a do tego nie wymaga podczas pracy zbyt dużej ilości zasobów sprzętowych.

Warto przypomnieć, że na początku października wyszukiwarkowy gigant otworzył w Wielkiej Brytanii swój pierwszy fizyczny sklep, gdzie promowane były komputery z Chrome OS. Obecnie Chromebooka Acer AC70 można kupić za 449 dolarów, natomiast Samsung za swoje najtańsze urządzenie tego typu każe płacić 429 dolarów. Według źródeł DigiTimes, aby Chromebooki rzeczywiście miały szansę na zdobycie większej popularności, niezbędne jest obniżenie ich ceny do około 199 dolarów.

Czytaj także: Google Search w nowej wersji dla iPada


Źródło: DigiTimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.