HTC: Możemy wznowić import naszych smartfonów

30-05-2012, 12:35

HTC poinformowało, że otrzymało już zgodę na import swoich urządzeń do Stanów Zjednoczonych - podaje serwis "The Verge". Wcześniej premiera kluczowych dla tajwańskiego koncernu smartfonów stała pod znakiem zapytania.

W połowie maja tajwański koncern poinformował, że w związku z orzeczeniem ITC firma będzie musiała wstrzymać import swoich kluczowych smartfonów do Stanów Zjednoczonych. Akcjonariusze bardzo negatywnie zareagowali na takie wiadomości, obniżając kurs HTC aż o 6%.

Czytaj także: Nowy prezes Nokii: nie ma potrzeby zmiany strategii

Warto przypomnieć, że chodziło o kluczowe dla przyszłości HTC urządzenia One X oraz HTC EVO 4G. Azjatycki koncern już wcześniej informował, że właśnie z najwyższej klasy sprzętami wiąże swoje nadzieje dotyczące poprawy przychodów i lepszego konkurowania z Samsungiem oraz firmą Apple.

Niedługo później HTC zapewniło, że firmie udało się już przygotować sprzęty, które nie naruszają konkurencyjnych technologii i mogą być importowane do Stanów Zjednoczonych. Zanim jednak do tego doszło, nowym sprzętom przyjrzeć się musiały amerykańskie służby celne. Przyszłe dostawy urządzeń powinny wkrótce trafić do kraju - przytacza komentarz HTC serwis The Verge.

Skonsolidowana sprzedaż HTC w kwietniu wyniosła 1,06 miliarda dolarów, jednak tajwański producent, podobnie jak jego konkurenci, nie chwali się przy tym liczbą sprzedawanych urządzeń. Choć dla HTC kwiecień oznaczał wzrost miesiąc do miesiąca, przychody firmy spadły w stosunku do ubiegłego roku o ponad 20%.

Czytaj także: Akcje RIM tracą pomimo optymistycznych zapowiedzi


Źródło: The Verge
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Stany Zjednoczonetag smartfonytag patentytag One Xtag ITCtag HTCtag Evo 4G
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy