Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Firma rozwiewa częściowo wątpliwości co do przyszłości systemu operacyjnego webOS - nie zamierza się go pozbywać, do czego zostanie on ostatecznie wykorzystany, pozostaje jednak otwartą kwestią.

Przyszłość systemu operacyjnego webOS, kupionego przez Hewletta-Packarda wraz z firmą Palm w kwietniu zeszłego roku za 1,2 mld dolarów, wciąż jest nieznana. W połowie sierpnia amerykański koncern ogłosił, że rezygnuje ze sprzętu działającego w oparciu o zakupiony system. On sam miał jednak być dalej rozwijany. Tablety i smartfony z logo HP nie zdobyły uznania konsumentów. Do czego więc może przydać się webOS?

Czytaj także: Wszystkie TouchPady za 99 dolarów wyprzedane

Na to pytanie odpowiedzi nie znają chyba nawet w siedzibie HP. Wśród znawców branży krążą różne plotki. Mówi się o możliwej sprzedaży systemu, a także o likwidacji działu. Przy webOS pracuje około 500 pracowników, w przypadku całkowitej rezygnacji z projektu musieliby oni albo znaleźć sobie nowe miejsce w ramach HP, albo też nowego pracodawcę. Koncern kilkukrotnie podkreślał, że system dalej będzie rozwijać.

Otwartą kwestią jest jednak, na ile można wierzyć tym zapowiedziom. Zwłaszcza, że Hewlett-Packard wycofał się w tym tygodniu z planu wydzielenia lub sprzedaży działu komputerów osobistych. Nie można wykluczyć, że w obliczu braku zastosowania dla webOS projekt zostanie, w ten czy inny sposób, zakończony. Firma i tak już wydała kilkaset milionów dolarów na jego realizację, nie licząc kosztów zakupu Palma.

Todd Bradley, dyrektor działu komputerów osobistych, zapewnił w rozmowie z Bloombergiem, że wszelkie plotki sugerujące rezygnację przez HP z mobilnego systemu operacyjnego nie mają żadnych podstaw. Firma nie będzie po prostu dalej inwestowała w sprzęt o niego oparty. Ostateczna jego przyszłość rozstrzygnąć się ma jednak w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czytaj także: webOS trafi do drukarek


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Już prawie 400 mln komórek



Ostatnie artykuły:





fot. Freepik




fot. Freepik



fot. DALL-E