Hosting w chmurze - Wybierz tani i dobry hosting dla strony internetowej

14-08-2020, 17:24

Hosting w chmurze to ostatnim czasem coraz częściej wybierany, bardzo wygodny sposób na przechowywanie plików i danych, które są niezbędne do prawidłowego działania stron www. Dlatego bardzo ważne jest aby przed wyborem odpowiedniego hostingu dla siebie dowiedzieć się na czym on polega i jak działa.

Czym tak naprawdę jest hosting w chmurze? 

Należy pamiętać, iż hosting w chmurze czyli tzw. cloud hosting działa w oparciu o zewnętrzne serwery, które są wyjątkowo bezpieczne, oraz dają gwarancję wysokiego transferu danych. Zaletą ich jest również fakt, iż nie sprawiają żadnych dodatkowych problemów technicznych. Warto zaznaczyć, że wszystkie tradycyjne, standardowe hostingi często muszą mierzyć się z różnymi problemami, przestojami na serwerach. Jest to praktycznie niedopuszczalne w przypadku sklepu internetowego. Dlatego z pomocą przychodzi hosting w chmurze, jest to idealne rozwiązanie, gdyż nie powoduje żadnych problemów, a jego ogromnym plusem jest fakt, że może pracować bardzo ciężko przez długi okres czasu. Efektywność pracy nie zależy od ilości działających kont w danym momencie.

hosting w chmurze

Obecnie na rynku dostępne są specjalne pakiety, w których zawarte są gotowe systemy operacyjne, oparte na nowoczesnej technologii. W ich skład wchodzą między innymi: Ubuntu, Debian czy Fedora, aczkolwiek jest to tylko kilka przykładów systemów, które mają możliwość działania w chmurze. Warto dodać, iż zastosowanie nowoczesnej technologii ułatwia zdecydowanie budowę strony internetowej, poprawia także współpracę zespołową. Atutem hostingu jest możliwość jego działania, już po kilku chwilach od zamówienia. Jak czytamy na Pracawsieci.net - Hosting VPS znajduje przede wszystkim zainteresowanie wśród przedsiębiorców, którzy poszukują nowej technologii, i stawiają na jakość i nowoczesność, a także wygodę i komfort. Nic w tym dziwnego, bowiem hosting w chmurze bardzo zwiększa wydajność pracy.

Hosting w chmurze a bezpieczeństwo

Bardzo duża część osób zadaje sobie pytanie czy hosting w chmurze jest bezpieczny, odpowiedź jest oczywista, gdyż bezpieczeństwo to jedna z największych zalet hostingów działających w chmurach. Bardzo istotne jest to, że dostawcy wykorzystują sprawdzone, najnowsze urządzenia sprzętowe, oraz technologię, która zapewnia im ochronę przede niebezpiecznymi atakami na dużą skalę. Hosting w chmurze posiada także dodatkową opcję, wyposażony jest w funkcję tworzenia kopii zapasowej. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ  dzięki temu masz możliwość odtworzenia danych nawet do 7 dni wstecz, jest to wygodne i często przydatne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób.

Cechy dobrego hostingu w chmurze

Przed podjęciem decyzji w kwestii wyboru hostingu, warto poznać cechy jakie powinien posiadać dobrze działający hosting w chmurze. Przede wszystkim liczy się tutaj wydajność, i na to powinna być zwrócona największa uwaga. Dobra infrastruktura oparta jest o specjalistyczny klaster CPH, który pozwala na osiąganie bardzo dobrych połączeń, rzędu nawet 10 Gbit - źródło rankinghost.pl. Bardzo ważnym elementem jest także ilość transferu, która wychodzi z serwera. Często wartość ta wynosi około 20 TB i jest to w pełni wystarczające, nawet dla dużych firm i przedsiębiorstw. Warto również zwrócić uwagę na aspekt jakim jest, pojemność dysku twardego. Musisz pamiętać, że to właśnie w tym miejscu będą przechowywane ważne pliki, dlatego powinieneś dokonać właściwego wyboru i zakupu odpowiedniego pakietu dla siebie. Dla osób indywidualnych w zupełności wystarczy 20 GB miejsca, jednakże w przypadku większych firm warto postawić na oferty z zakresu między 80 GB a 160 GB miejsca.

Równie ważnym elementem jest poziom procesora w serwerach VPS. Do dobrego działania małych stron internetowych wystarczy w zupełności jeden procesor, natomiast bardziej obciążone serwisy powinny wybierać wersją z większą liczbą procesorów, dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą się martwić o wydajność. Jeżeli chodzi o ceny, to hosting w chmurze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wcale nie jest dużo droższy. Aczkolwiek ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do kilkuset złotych. Warto dodać, iż pakiety są opłacane miesięcznie, więc nie musisz dokonywać opłaty rocznej. W każdej chwili możesz także zrezygnować, albo poszerzyć swój obecny pakiet.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag hosting w chmurzetag hostingtag chmura
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: