Gry tylko z sieci? Nowa konsola Sony taka nie będzie

30-05-2012, 22:57

Sony rozważało stworzenie konsoli, która pobierałaby gry wyłącznie z sieci - informuje "Wall Street Journal". Okazuje się jednak, że pomysł tego typu nie ma obecnie szans na realizację.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już w 2013 roku ma się pojawić następca konsoli PlayStation 3 - informują źródła gazety Wall Street Journal (zob. Sony Considers—but Rejects—Online-Only Game Console). Choć na graczy czekać ma wiele nowości, nie będą one związane z rewolucją w sposobie kupowania nowych tytułów.

Czytaj także: Kondycja Sony coraz gorsza

Sony zdecydowało, że na razie zbyt wcześnie jest jeszcze na całkowitą eliminację nośników optycznych z konsol. Choć z pewnością wpisywałoby się to w coraz popularniejszy model sklepów internetowych, jak App Store czy Google Play, zdaniem japońskiego koncernu wciąż jakość połączeń sieciowych w różnych częściach świata znacznie ogranicza liczbę realnych rozwiązań.

Według nieoficjalnych informacji z podobnych powodów również Microsoft w nowej wersji Xboksa zdecyduje się na instalację w urządzeniu czytnika dysków optycznych. Przedstawiciele największych producentów konsol nie chcą jednak komentować tego typu doniesień.

Warto przypomnieć, że nowa wersja PlayStation będzie miała krytyczne znaczenie dla przyszłości Sony. Firma boryka się z poważnymi problemami finansowymi, a jak zapewniał niedawno jej nowy dyrektor generalny Kazuo Hirai, spółka w przyszłości ma powrócić do swoich korzeni, którymi pozostaje rozrywka. Przenośne PlayStation Vita zaprezentowane kilka miesięcy temu nie ma jednak łatwej walki z coraz wydajniejszymi smartfonami i tabletami, chętnie wykorzystywanymi do gier.

Czytaj także: Sony położy większy nacisk na siećSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.