Gowalla przyłącza się do Facebooka

06-12-2011, 07:04

Założyciele serwisu uznali, że swoje pomysły mogą z powodzeniem realizować w ramach Facebooka. Gowalla zniknie z sieci z końcem stycznia 2012 roku.

W roku 2009 Gowalla uruchomiła usługę lokalizowania z wykorzystaniem telefonu komórkowego. W tym samym tygodniu pojawił się także Foursquare. I to ten drugi serwis znacznie szybciej zyskał na popularności. W sierpniu zeszłego roku do gry wkroczył jednak znacznie większy podmiot - Facebook uruchomił Miejsca. Z liczbą użytkowników przekraczającą 800 milionów oraz rosnącą rzeszą osób korzystających z serwisu za pomocą komórki od razu wszedł do pierwszej ligi.

Czytaj także: Foursquare ma już prawie 7 milionów użytkowników

Gowalla kończy jednak swoją historię jako niezależny podmiot. Zespół w firmie tej pracujący przejęty został przez Facebooka. Założyciele byli pod ogromnym wrażeniem tego, nad czym pracuje serwis społecznościowy. Ponieważ pojawiła się z jego strony propozycja współpracy, długo się nie wahali. Są oni zdania, że razem będą w stanie więcej zdziałać i stworzyć jeszcze lepsze produkty.

Na oficjalnym blogu firmy podano, że Gowalla działać będzie do końca stycznia przyszłego roku. Zagwarantowany zostanie jednak łatwy sposób migracji wszystkich danych. Zapewniono też, że Facebook nie przejmie żadnych danych osobowych użytkowników. Wiadomo, że nowo zatrudnieni pracować będą w zespołach zajmujących się projektowaniem.


Źródło: Gowalla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy