Google stworzy automat, który odpisze za Ciebie w social media?

29-11-2013, 13:54

Google uzyskała patent na rozwiązanie, które pozwalałoby na szybkie odpisywanie w social media poprzez automatyczne tworzenie sugerowanych wiadomości. Brzmi głupio, ale wiele osób może skrycie tego pragnąć.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma Google uzyskała w USA ciekawy patent nr 8,589,407, który dotyczy "automatycznej sugestii spersonalizowanych reakcji w sieciach społecznościowych". Chodzi zatem o stworzenie programu, który analizowałby zachowania użytkownika i na tej podstawie tworzyłby proponowane odpowiedzi na różne wiadomości w social media.

Patent Google wspomina, że analiza komunikatów użytkownika mogłaby się odbywać nie tylko w social media, ale także poprzez analizę e-maili, SMS-ów, wiadomości w komunikatorach, wpisów w serwisach mikroblogowych itd. Teoretycznie im dłużej taki system byłby w użyciu, tym lepiej mógłby naśladować użytkownika.

Pierwsze skojarzenia? Spam, inwigilacja...

Pierwsze skojarzenia z takim rozwiązaniem mogą być bardzo złe. Kojarzy się to ze spamem i tymi wszystkimi przypadkami, gdy ktoś odpisuje na Twoim blogu: Świetny wpis! Ale zajrzyj jeszcze tutaj! www.mójspam.pl.

Można też mieć zastrzeżenia do ciągłego analizowania e-maili, treści w komunikatorach itd. Już samo analizowanie e-maili w usłudze Gmail na potrzeby reklamy wzbudza duże kontrowersje.

Możemy się też oburzać na ciągłe spłycanie kontaktu w social media. Czy w przyszłości nasz kontakt ze znajomymi może się ograniczać do wymieniania między sobą sugerowanych wiadomości?

zdjęcie
Sztuczna ręka pisze
- fot. Shutterstock.com

Social media bez wysiłku? Lubimy to!

Szczerze powiedziawszy, sugerowane wiadomości byłyby zgodne z trendem, który został wyznaczony przez Facebooka. Facebook wynalazł "Lubię to" i nie jest to nic innego, jak zminimalizowanie interakcji między ludźmi do jednego kliknięcia. Właśnie dlatego przycisk "Lubię to" jest tak genialny. Pozwala na wyrażenie opinii lub nawiązanie kontaktu jednym kliknięciem.

Facebook realizuję też ideę "płynnego udostępniania", czyli frictionless sharing. Dzięki temu różne aplikacje informują naszych znajomych o tym, co przeczytaliśmy, ile kilometrów przebiegliśmy itd. Jeśli jedna osoba zamieszcza informacje o przebiegniętym dystansie, a druga to "lubi", nie jest daleko od wymieniania się sugerowanymi wiadomościami.

Sonda
Chciałbyś mieć automat do odpisywania w social media?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Oczywiście sugerowane wiadomości mogłyby pomóc marketerom albo operatorom oficjalnych kont w social media. Mogliby oni robić wrażenie, że bardzo aktywnie nawiązują kontakt ze swoimi obserwatorami, ale nie wymagałoby to zbyt wiele wysiłku. Jest też szansa, że uniknęłoby się takich błędów, jak nazywanie kogoś przestępcą i wysyłanie na leczenie na oficjalnym kanale.

Google mogłaby wprowadzić sugestię odpowiedzi jako usługę dla celebrytów i innych profesjonalnych użytkowników social media. Nie da się jednak ukryć, że w dzisiejszych czasach każdy z nas chce być takim celebrytą. Każdy chciałby budować swój wizerunek online bez większego wysiłku i dlatego takie sugestie odpowiedzi mogłyby się przyjąć. 

Czytaj także: Snapchat odrzucił przejęcie przez Facebooka za 3 mld dolarówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.