Google przejęło domenę Gmail.pl po latach starań

11-08-2011, 19:07

Wyszukiwarkowy gigant starał się nabyć domenę już od 2006 roku, a jeszcze kilkanaście miesięcy temu wyceniano ją na ponad 100 tysięcy złotych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Historia adresu Gmail.pl sięga 2006 roku i jest jedną z najsłynniejszych na polskim rynku domen. Najprawdopodobniej minęło 5 lat od jej pierwszej rejestracji, zanim Google zdobyło do niej prawa, choć wcześniej również nie brakowało do tego okazji.

>>Czytaj także: Wygodny podgląd wiadomości w Gmailu

:[SONDA]:Pierwszą właścicielką Gmail.pl była prawdopodobnie mieszkanka Łodzi Izabela Krawczyk. Jak tłumaczyła, domenę zarejestrowała by stworzyć stronę internetową dla Grupy Młodych Artystów i Literatów. Google nie chciało wierzyć w te zapewnienia i skierowało w 2008 roku wniosek do sądu polubownego ds. domen internetowych o rozstrzygnięcie sporu.

Ze względów proceduralnych dwa lata później arbiter umorzył jednak postępowanie, a Krawczyk szybko sprzedała niewygodną domenę za 119 400 złotych. Nowym właścicielem adresu okazała się hurtownia sanitariatiów, do której domena należała przez prawie rok.

Jak na swoim blogu poinformował znany inwestor domenowy Daniel Dryzek, dane WHOIS wskazują, że 4 sierpnia nazwa Gmail.pl trafiła w ręce korporacji z Mountain View. Zdaniem Dryzka na pewno nie mieliśmy tutaj do czynienia z odebraniem domeny przez sąd polubowny, jednak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące przejęcia.

Prawdopodobnie już niedługo internauci będą mogli z adresu Gmail.pl przejść do swojej skrzynki pocztowej. Z usługi Gogole'a korzysta kilkaset milionów użytkowników na całym świecie, a od niedawna z poziomu Gmaila połączenia telefoniczne mogą wykonywać również mieszkańcy Polski. 

>>Czytaj także: Microsoft zwraca uwagę na kwestię ochrony prywatności w Gmailu (wideo)Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.