Google poleca widowisko 3D w przeglądarce

17-05-2011, 13:30

3 Dreams of Black to interaktywne dzieło wizualno-muzyczne, które jest jednocześnie prezentacją możliwości nowoczesnych przeglądarek. Do jego obejrzenia zapraszają przedstawiciele Google, według których "przeglądarka internetowa staje się sceną, na której rozgrywają się realistyczne sny wirtualne".

3 Dreams of Black można obejrzeć pod adresem www.ro.me. Scenariuszem i reżyserią zajął się Chris Milk, a całość powstała we współpracy z Google. Wykorzystana piosenka „Black” stanowi zapowiedź albumu ROME, który tworzą wspólnie Danger Mouse i Daniele Luppi. Partie wokalne wykonują Jack White i Norah Jones. Inspiracją dla muzyki z albumu ROME były klasyczne ścieżki dźwiękowe włoskich spaghetti westernów z lat 60-tych.

Do oglądania filmu wymagana jest przeglądarka obsługująca technologię WebGL. Zalecane systemy operacyjne to Windows Vista i Mac OS X 10.6 lub nowsze. Przydadzą się też najnowsze sterowniki do karty graficznej.

>>> Czytaj: Zobacz Sintel - otwarty film Blender Foundation

Google opisuje 3 Dreams of Black jako przeżycie wizualne, prowadzące przez trzy różne światy marzeń sennych w scenerii miejskiej, na prerii i na wydmach. Fabułę poznajemy poprzez multimedialne grafiki i animacje dwuwymiarowe przedzielone interaktywnymi scenami 3D, podczas których możemy przejąć kontrolę nad kierunkiem swojej podróży. Do zwiedzania napotkanych światów 3D można powracać, a nawet pozostawiać po sobie pamiątki przez tworzenie własnych obiektów za pomocą kreatora modeli 3D w wydmowym świecie. Najlepsze projekty zostaną dołączone do filmu.

Jak łatwo się domyślić, do stworzenia tego dzieła wykorzystano technologię WebGL, umożliwiającą stosowanie w przeglądarce grafiki 3D (choć za cenę bezpieczeństwa, jak twierdzą niektórzy eksperci).

Poniżej "zwiastun" 3 Dreams of Black opisujący wykorzystaną technologię:

 

>>> Czytaj: Zobacz animowaną "Historię Polski" T. Bagińskiego


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WebGLtag kulturatag Google Chrometag Googletag filmtag 3D
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy