Google+ otwarte dla wszystkich, ulepszone i wyróżnione

21-09-2011, 07:52

Każdy może dołączyć do Google+ bez zaproszeń - ogłosiła firma Google jednocześnie informując o efektownych usprawnieniach, jakie wprowadziła z tej okazji do swojej usługi społecznościowej. Ponadto Google+ została też zareklamowana w najlepszy możliwy sposób - na głównej stronie Google.

Reklama Google+ na głównej stronie Google
fot. - Reklama Google+ na głównej stronie Google

Aż trudno uwierzyć, że usługa Google+ została pokazana światu zaledwie trzy miesiące temu. Przez ten czas liczba jej użytkowników rosła bardzo gwałtownie, wprowadzano różne ulepszenia i dodawano nowe funkcje, o czym prasa chętnie pisała. Opublikowano wiele statystyk i opinii dotyczących usługi.

Najważniejszym wskaźnikiem sukcesu Google+ jest chyba to, że Facebook zareagował na obecność rywala, wprowadzając wzorowane na nim funkcje. Wcześniej społecznościowy gigant ignorował konkurencję i po prostu szedł własną drogą.

Dziś osoby odwiedzające główną stronę Google'a ujrzą niebieską strzałkę, niby to pośpiesznie dorysowaną do strony, która wskazuje na link +Ty. Pod paskiem wyszukiwania znalazł się też napis: "Google+ jest już otwarty dla wszystkich! Dołącz teraz." W ten sposób Google na swojej stronie głównej informuje, że jej nowa usługa jest dostępna dla wszystkich, bez zaproszeń.

Czytaj: Startuje Google Wallet - mobilny portfel Google (wideo)

Na blogu Google'a czytamy, że projekt Google+ do tej pory znajdował się w fazie "field trial". W tym czasie wprowadzono rzekomo 91 różnych ulepszeń. Wczoraj firma ogłosiła dziewięć kolejnych usprawnień, które dotyczą przede wszystkim spotkań, czyli wideorozmów.

Spotkania ekstra: dzielenie ekranu i szkicownik
fot. Google - Spotkania ekstra: dzielenie ekranu i szkicownik

 1. Spotkania w telefonie komórkowym - będą dostępne na telefonach z systemem Android 2.3 z kamerą umieszczoną z przodu. Wersja na iOS ma się pojawić niebawem, a nowa wersja aplikacji G+ powinna być już dostępna w Android Markecie.
 2. Spotkania na żywo - mogą się przydać, gdy chcemy coś pokazać szerszej widowni. Aby skorzystać z funkcji, trzeba rozpocząć normalne spotkanie, a opcje jego nadawania i nagrywania pojawią się w menu. Do użytkownika może dołączyć do 9 osób (jak dotychczas), ale dodatkowo inni mogą uczestniczyć w spotkaniu jako widzowie.
 3. Spotkania ekstra: dzielenie ekranu - funkcja umożliwia pokazanie zdjęć, wyników w grze itd.
 4. Spotkania ekstra: szkicownik - można go użyć do narysowania czegoś dla rozmówcy.
 5. Spotkania ekstra: dokumenty Google - funkcja umożliwia planowanie z innymi osobami lub prezentowanie im dokumentów.
 6. Spotkania ekstra: dokumenty Google i spotkania nazywane
  fot. Google - Spotkania ekstra: dokumenty Google i spotkania nazywane
 7. Spotkania ekstra: spotkania nazywane - ułatwiają stworzenie publicznego spotkania na dowolny temat.
 8. API spotkań - umożliwi deweloperom budowanie nowych aplikacji i gier. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu platformy Google+.
 9. Wyszukiwanie w Google+ - ułatwia znalezienie treści na dany temat, osób interesujących się danym zagadnieniem, wiadomości itd.
 10. Dziewiąte usprawnienie to dostępność Google+ dla wszystkich, o czym wspominaliśmy powyżej. 

Funkcje z grupy "spotkania ekstra" są nadal w budowie, ale firma Google chce zebrać opinie na ich temat. Aby skorzystać z tych nowości, trzeba rozpocząć spotkanie i wybrać opcję "Hangout with extras" ("Spotkanie ekstra").

Można odnieść wrażenie, że Google naprawdę intensywnie pracował nad Google+, ledwie co skończył prace nad usługą i chce szybko pokazać efekty szerszej publiczności. Data otwarcia Google+ nie jest jednak przypadkowa. Jutro rozpocznie się konferencja f8, w czasie której coś nowego zaprezentuje Facebook (może to być usługa muzyczna). Google zadbał o to, aby w tym szczególnym czasie nie zapomniano o jego produkcie.

Czytaj: Facebook wkrótce z nowymi przyciskami


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy