Google nie musi cenzurować podpowiedzi

09-05-2011, 07:21

Przynajmniej we Francji. Sąd drugiej instancji ponownie podzielił zdanie amerykańskiej firmy, stwierdzając, że podpowiedzi nie prowadzą automatycznie do naruszenia prawa.

Syndicat National de L’édition Phonographique (SNEP) to francuska organizacja powołana w celu obrony interesów przemysłu muzycznego. W kwietniu 2010 roku pozwała ona Google'a, żądając od sądu wydania nakazu cenzurowania przez wyszukiwarkę niektórych podpowiedzi. Zdaniem powodów terminy takie, jak "torrent", "MegaUpload" czy "RapidShare" w ogóle nie powinny się tam pojawiać. We wrześniu sąd w Paryżu stanął po stronie amerykańskiego giganta, odrzucając pozew SNEP, a także nakazując organizacji pokrycie pięciu tysięcy euro kosztów postępowania sądowego.

>> Czytaj także: Google cenzuruje także przez pomyłkę

Sonda
Google powinna ocenzurować swoje podpowiedzi
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Organizacja nie była zadowolona z nieprzychylnej dla siebie decyzji, dlatego też wniosła apelację, żądając dodatkowo tysiąca euro za każdy dzień, gdy sporne terminy dostępne są w podpowiedziach w wyszukiwarce. Oprócz tego do pozwu dodana została lista albumów, artystów oraz utworów muzycznych, które także powinny zostać zablokowane.

Sąd apelacyjny we francuskiej stolicy nie podzielił zdania SNEP, stwierdzając, że wyświetlenie podpowiedzi, a nawet wyników wyszukiwania nie musi koniecznie prowadzić do naruszenia prawa. Sąd dodał także, że fakt, iż serwisy RapidShare czy MegaUpload używane są w celu wymiany plików łamiących prawa autorskie, nie może skutkować stwierdzeniem, że ich cała działalność jest sprzeczna z prawem.

SNEP ponownie została zobowiązana do pokrycia pięciu tysięcy euro kosztów postępowania.


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031