Google+ lepiej zintegrowane z serwisem YouTube

04-11-2011, 10:05

Tworzenie list odtwarzania materiałów z serwisu YouTube oraz możliwość łatwego dzielenia się nimi ze znajomymi udostępniono właśnie użytkownikom serwisu Google+.

Jak poinformował na swoim blogu wyszukiwarkowy gigant, firma już jakiś czas temu zapowiadała, że Google+ będzie lepiej zintegrowane z innymi popularnymi usługami. Na pierwszy ogień poszedł serwis YouTube, który ma dostarczyć internautom więcej rozrywki.

Czytaj także: Więcej najnowszych wydarzeń w wynikach wyszukiwania Google'a

Po zalogowaniu się do Google+ z prawej strony okna można odnaleźć niewielką ikonę YouTube'a. Kliknięcie w nią spowoduje otwarcie okna wyszukiwania, gdzie wystarczy wpisać nazwisko ulubionego artysty, by utworzona została lista odtwarzania. Podobne rozwiązanie oferowało do tej pory wiele serwisów niezwiązanych z Google'em.

Jak zapewnia wyszukiwarkowy gigant, nowości można wykorzystywać nie tylko do słuchania muzyki, jednak nie da się ukryć, że właśnie w takiej formie całość jest najbardziej użyteczna. Podobnie jak w przypadku Spotify i Facebooka, użytkownicy Google+ mogą również łatwo udostępnić innym internautom swoją listę odtwarzania.

Playlista w serwisie Google+
fot. - Playlista w serwisie Google+
Przy okazji Google zaktualizował również dodatek Google+ dla przeglądarki Chrome. Przypomnijmy, że z jego pomocą można "plusować" dowolne strony w sieci, a także szybko dzielić się nimi w serwisie społecznościowym wyszukiwarkowego giganta.

Czytaj także: Czytnik Google ze wsparciem dla Google+


Następny artykuł » zamknij

MaturaToBzdura: Flagi świata

Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy