Google inwestuje w społecznościowe gry

05-08-2010, 07:58

Najnowszy zakup firmy, który ma zostać ogłoszony jutro, ma być kolejnym krokiem Google w kierunku stworzenia serwisu społecznościowego nastawionego na wirtualne gry.

W zeszły miesiącu Dziennik Internautów informował o Google Me, projekcie społecznościowym, który miałby zagrozić pozycji Facebooka. Amerykańska firma ma pracować nad serwisem będącym centrum gier online, co zapewne jest pokłosiem ogromnego sukcesu, jaki odniosła gra FarmVille w największym serwisie społecznościowym.

>> Czytaj więcej: Google Me centrum wirtualnych gier?

Sonda
Czy projekt społecznościowy Google ma szanse powodzenia?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Gigant z Mountain View ma prowadzić rozmowy z największymi twórcami gier internetowych, w tym m.in. z Zyngą, twórcą FarmVille. Ponieważ jednak Google nie chce być zależna wyłącznie od innych podmiotów, sama dokonuje inwestycji. Jedną z nich jest firma Slide, zlokalizowana w San Francisco.

Ta powstała w sierpniu 2005 roku firma zajmuje się tworzeniem widgetów dla internautów. Według serwisu TechCrunch Google kupiła ją za kwotę 182 mln dolarów, co ma zostać ogłoszone jutro. W zeszłym miesiącu miała zainwestować kwotę między 100 a 200 mln dolarów w zakup udziałów w firmie Zynga - przypomina serwis.

Kiedy ujrzymy społecznościowy projekt Google nie wiadomo. Jest on bowiem utrzymywany w ścisłej tajemnicy. Pytanie tylko, czy firmie uda się przyciągnąć internautów - Facebook, mimo osiągnięcia już liczby pól miliarda użytkowników, dalej szybko rośnie i się rozwija. konkurencja na rynku istnieje, a nie jest pewne, czy samymi grami społecznościowymi uda się urzec użytkowników internetu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy