Google inwestuje w czystą energię

20-12-2011, 14:50

Nawet dodatkowe 94 miliony dolarów może przeznaczyć Google na inwestycje związane z ogniwami fotowoltaicznymi - poinformowała firma na swoim blogu.

Obecnie Google zainwestowało w projekty związane z tak zwaną "czystą energią" ponad 915 milionów dolarów. Ma to być rekompensata za wykorzystywanie ogromnych ilości energii, jakie są niezbędne do zasilania centrów danych wyszukiwarkowego giganta.

Czytaj także: Nowy tablet firmy Google już za pół roku?

Nowe panele słoneczne zbuduje firma Recurrent Energy, która znajduje się w pobliskiej dla firmy Google miejscowości Sacramento (Kalifornia). Korporacja już od dawna wspiera rozwój projektów dotyczących nowych form przetwarzania energii, a w początkowych fazach rozwoju wsparła m.in. Makani Power oraz Potter Drilling.

- Prowadzimy już projekt wsparcia ponad 10 tysięcy gospodarstw domowych, które zainstalują w tym roku panele fotowoltaiczne - poinformował Axel Martinez z firmy Google. Jak zauważył pracownik wyszukiwarkowego giganta, tym razem firma chce jednak zbudować instalację, która będzie mogła zasilać większe systemy, a nie tylko pojedyncze gospodarstwa domowe.

Jak informowaliśmy w kwietniu, centra danych wykazują zapotrzebowanie na aż 1,5-2% produkowanej globalnie energii elektrycznej. Dodatkowo wzrasta ono o około 12% każdego roku, więc największe korporacje informatyczne muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, a także nieprzychylnym komentarzom ze strony ekologów.

Czytaj także: Google rozdało pracownikom smartfony w prezencie


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy