Google Fast Flip - newsy prawie jak drukowane

15-09-2009, 07:59

Usługa Google Fast Flip pozwala na szybkie przeglądanie newsów bez czekania na ładowanie się kolejnych stron. Została ona udostępniona wczoraj jako nowy eksperyment Google. W założeniach usługa ma pozwolić na tak łatwe i szybkie czytanie wiadomości, jak w tradycyjnej gazecie. Częściowo ten cel został osiągnięty.

Przedstawiciele Google słusznie zauważyli, że czytanie wiadomości nawet na szybkim łączu może być frustrujące. Nierzadko trzeba czekać kilka sekund, aby załadował się kolejny artykuł. Udostępniona w ramach Google Labs usługa  ma ten problem rozwiązywać.

Usługę można wypróbować pod adresem fastflip.googlelabs.com. Po wejściu na tę stronę ujrzymy proponowane artykuły. Google Fast Flip prezentuje pierwszą stronę danego newsa. Jeśli chcemy czytać dalej, możemy skorzystać z linku odsyłającego na oryginalną stronę (Read full story).

Do innych newsów widocznych w Google Fast Flip przechodzimy, klikając symbole strzałek w lewo lub w prawo. Możemy w każdej chwili przejrzeć newsy z wybranej gazety lub wybranego autora, służy do tego link More From... (tutaj nazwa gazety lub autora). Można również skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć nowiny z określonego źródła lub na określony temat. Usługę można spersonalizować, zaznaczając ulubione artykuły.

Wiadomości w Google Fast Flip
fot. DI, zrzut z ekranu - Wiadomości w Google Fast Flip

Interfejs usługi jest intuicyjny i newsy przegląda się szybko. Liczba źródeł jest jednak ograniczona. Przy tworzeniu Fast Flip Google współpracowała z największymi wydawcami, takimi jak New York Times, Atlantic, Washington Post, Salon, Fast Company, ProPublica oraz Newsweek. Partnerzy otrzymają część wpływów z reklam i mogą skorzystać z dodatkowego ruchu, jaki wygenerują przejścia z Google Fast Flip.

Istnieje również mobilna wersja usługi dla urządzeń z Androidem. Informacje na jej temat można znaleźć pod adresem fastflip.googlelabs.com/mobile.

Widok newsa w Google Fast Flip
fot. DI, zrzut z ekranu - Widok newsa w Google Fast Flip

Przemysł wydawniczy stawia dziś czoła wielu wyzwaniom i nie ma na nie cudownego rozwiązania. Jednakże wierzymy, że zachęcanie czytelników do czytania większej ilości wiadomości jest koniecznym elementem rozwiązania. Myślimy, że Fast Flip może być jedną z dróg, aby pomóc, i szukamy kolejnych dróg, aby pomóc, także w najbliższej przyszłości – napisał przedstawiciel Google Krishna Bharat na oficjalnym blogu firmy.

Należy pamiętać, że Fast Flip na obecnym etapie jest eksperymentem. Usługa nie zarabia i prawdopodobnie szybko nie zacznie zarabiać. Nawet przedstawiciele Google w komentarzach dla prasy przyznają, że daleko jej do doskonałości. Łatwo jednak wyobrazić sobie jej potencjalny rozwój. Google może dostarczyć narzędzia dla deweloperów, które zwiększą ilość dostępnych treści. Usłudze można też nadać bardziej społecznościowy charakter dzięki systemowi rekomendacji.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031