Google dodaje podgląd do wyników wyszukiwania

10-11-2010, 07:21

W Google nie trzeba klikać w link, aby sprawdzić co kryje się za wynikiem wyszukiwania. Wystarczy najechać myszą na wynik, aby wyświetlić dymek z podglądem najważniejszych treści z danej strony.

Wczoraj rozpoczęto wdrażanie nowej funkcji Google dla internautów posługujących się ponad 40 językami, w tym polskim. Podgląd wyszukiwania powinien być dostępny dla wszystkich najpóźniej za kilka dni.

Podgląd w Google
fot. DI, zrzut z ekr. - Podgląd w Google

Aby skorzystać z tej funkcji, należy kliknąć na szkło powiększające znajdujące się przy każdym wyniku wyszukiwania. Podgląd strony pojawi się w dymku po prawej stronie. Potem wystarczy przesuwać kursor nad każdy inny wynik, by automatycznie zobaczyć podgląd. Internauci, którzy przeszukują sieć bez korzystania z myszki, mogą nacisnąć klawisz ze strzałką w prawo, by zobaczyć podgląd i strzałkę w dół by przejrzeć inne strony.

>>> Czytaj: Google zamyka się na Facebooka

Z testów Google wynika, że osoby korzystające z podglądów są o 5% bardziej zadowolone z wyników wyszukiwania. Podgląd może pomóc w szybkim porównaniu wyników. W niektórych wypadkach słowa kluczowe zostaną zaznaczone na pomarańczowo w samym podglądzie. Łatwiej też można sprawdzić, czy na stronie znajduje się poszukiwany wykres, grafika lub mapa.

- Dawno zdaliśmy sobie sprawę, że tego typu wyniki będą miały sens, tylko jeśli będą niesamowicie szybkie. Jeszcze nie tak dawno nawet pobranie obrazka mogło zająć 20 do 30 sekund, a nawet dzisiaj niektóre strony wgrywają się cztery czy pięć sekund. Z Podglądem w wyszukiwarce, porównujemy Twoje zapytanie z indeksem całej sieci, identyfikujemy istotne elementy każdej strony internetowej, łączymy je razem i pokazujemy podgląd w pełni dostosowany do Twojego wyszukiwania - wszystko to zwykle trwa krócej niż jedna dziesiąta sekundy - napisał przedstawiciel Google Raj Krishnan na blogu firmy.

We wrześniu Google wprowadziła inne usprawnienie przyśpieszające działanie wyszukiwarki - Google Instant. Umożliwia ono przewidzenie hasła wpisywanego do wyszukiwarki, co ma pozwolić zaoszczędzić jej użytkownikom od 2 do 5 sekund na każdym wyszukaniu.

>>> Czytaj: Google Instant: Oszczędność 3,5 miliarda sekund dziennie?


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031