Giełdy kryptowalut - co warto o nich wiedzieć?

27-05-2020, 07:49

Przygoda z kryptowalutami to ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych inwestycji. Całego medium nie należy jednak traktować, jako banalnej ciekawostki. Jest to stosunkowo nowy sposób na pomnażanie kapitału. Warto jednak wiedzieć, na co się decydujemy.

kryptowaluta

O Bitcoinie słyszeli chyba wszyscy. Mówiono o nim nie tylko w portalach biznesowych, ale w magazynach informacyjnych, kiedy przekroczył kolejną psychologiczną granicę 20.000$/1BTC. Wiadomości elektryzowały ludzi na całym świecie, nawet laicy mieli swoje zdanie na ten temat. Jednak wirtualnych walut jest znacznie więcej. Ripple, Ethereum, Cardono czy Stellar to nazwy, które większości niewiele mówią. Świat kryptowalut jest większy, niż się wydaje i stale rośnie, a to oznacza, że trafia do świadomości coraz większej grupy ludzi. Co warto o nim wiedzieć?

Giełdy kryptowalut

Przed zainwestowaniem środków warto nieco poczytać i prześledzić portale tematyczne. W dobie tegorocznych wydarzeń pojawiło się wielu oszustów, którzy są nikim innym, jak zwykłymi złodziejami. Dlatego, zanim wykonamy pierwszy przelew, dajmy sobie czas na poznanie świata kryptowalut. Poza tym, że są ich różne rodzaje, to istnieje więcej niż jedna giełda. Wejście, na którąś z nich również wymaga rozwagi i zdobycia podstawowych informacji. Pomoże w tym ranking giełd kryptowalut, który szeroko opisuje każdą z nich, również w kontekście bezpieczeństwa. Wydaje się zasadne jego przeanalizowanie, gdyż pomoże to w wyborze miejsca, gdzie nasze środki będą realnie inwestowane i w każdej chwili dostępne. W tym miejscu należy powiedzieć, że trzeba poznać nie tylko metody wpłat, ale także sposoby wypłaty środków. Ranking giełd kryptowalut można znaleźć na https://cryps.pl/ranking-gield/.

Jak wygląda giełda BitBay?

Posłużymy się przykładem giełdy Bitbay, aby lepiej poznać ten rynek. Bitbay ranking - jest to ogólna ocena giełdy. Swoista wskazówka dla inwestorów informująca o ogólnej kondycji. Jednak dla lepszego obrazu warto sprawdzić dokładne dane, które są składową takiej oceny. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, które rozpatruje się przez pryzmat dwóch wartości, tj. zabezpieczenie techniczne i organizacyjne. Na pierwsze składają się dwuetapowa weryfikacja, SLL, dodatkowa informacja czy system wykrywający podejrzane transakcje. Ogólnie są to mechanizmy, które działają automatycznie. Z kolei zabezpieczenia organizacyjne to kwestia ubezpieczenia środków, sposobów autoryzacji przelewów czy transparentność. Dla BitBay bezpieczeństwo jest jedną z fundamentalnych kwestii i dzięki temu, jak dotychczas mogą pochwalić się zerową ilością incydentów. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na https://cryps.pl/gielda/bitbay/.

BitBay opinie, prowizje i koszty

Głos inwestorów jest bardzo ważny w kontekście funkcjonowania giełdy. Sprawność realizacji transakcji, dla niektórych jest tak samo ważna, jak bezpieczeństwo. Z kolei nie można przejść obojętnie obok prowizji i kosztów związanych z użytkowaniem platformy. W przypadku BitBay prowizje są nieco niższe niż na innych giełdach. W transakcjach maker wynoszą 0%, a przy taker, jest to 0,1%. Dla walut FIAT, czyli złoty, dolar, euro i funt szterling, bo takie też są obsługiwane, ustalona jest minimalna wartość wymiany na poziomie 5 jednostek np. 5 PLN, 5 EUR itd. dla par wyrażonych w tych walutach. Wszystkie te kwestie opisane są w regulaminie. Nie mniej od użytkowników zawsze można dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda obrót i związane z tym koszty.

Inwestycja w kryptowaluty jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych form inwestycji. Należy wiedzieć, że nie każde państwo posiada stosowne regulacje. BitBay dla przykładu powstał w Polsce, ale ze względu na brak odpowiednich przepisów osiadł obecnie w Estonii, która opisała zasady działania giełd kryptowalut. Wybierając miejsce, gdzie chcemy pomnożyć swoje oszczędności, należy zapoznać się z zasadami funkcjonowania rynku oraz sposobami poruszania się na nim. W ten sposób ograniczymy ryzyko i nerwy, a ulokowane wirtualne środki przyniosą realne zyski.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag kryptowalutytag giełdy kryptowalut

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.