GiełdaWalut.pl walczy o rynek kantorów internetowych

27-02-2012, 23:01

Nowe narzędzie ma umożliwiać szybką i bezpieczną wymianę środków płatniczych różnych krajów. Korzystając z serwisu, użytkownicy wymieniają walutę między sobą, unikając kosztów związanych z pośrednictwem banków i kantorów.

Przepływ walut pomiędzy internautami pozwala uniknąć kosztów spreadu, które przy wymianie dużych kwot są odczuwalne dla naszej kieszeni.

- Na rynku wymiany walut funkcjonujemy już od dwudziestu lat, do tej pory w formie stacjonarnych kantorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie i stworzyć serwis, który będzie działać sprawniej i taniej niż tradycyjne kantory - mówi Piotr Podrażka, prezes spółki Dorex Kantory sp. z o.o., właściciel portalu GieldaWalut.pl.

Schemat działania serwisu GiełdaWalut.pl
fot. GiełdaWalut.pl - Schemat działania serwisu GiełdaWalut.pl
Wymiana walut odbywa się pomiędzy użytkownikami serwisu, którzy sami decydują, po jakim kursie chcą sprzedać euro, funta, dolara czy franka szwajcarskiego. Wymiana za pośrednictwem portalu jest całkowicie bezpieczna, bo system jest zintegrowany z bankowymi systemami Web Service.

Według twórców użytkownik nie musi obawiać się o uczciwość osoby, od której kupuje walutę, gdyż nie przelewa on bezpośrednio swoich środków na jego konto bankowe. W wymianie pośrednikiem jest platforma internetowa. Kosztem, który ponosi użytkownik, jest prowizja w wysokości 0,1-0,2 % od transakcji.

- Jedynym wymogiem związanym z korzystaniem z GieldaWalut.pl jest posiadanie konta walutowego. Z serwisu może korzystać każdy, nie ma znaczenia, czy internauta prowadzi własną firmę, chce wymienić walutę, aby zapłacić ratę kredytu, czy po prostu potrzebuje kieszonkowego na wakacje - przekonuje Piotr Podrażka.

Czytaj też: Społecznościowa wymiana walut się przyjmie?

Serwis GiełdaWalut.pl
fot. GiełdaWalut.pl - Serwis GiełdaWalut.pl
Złożenie zamówienia na konkretną walutę możliwe jest po wpłaceniu środków na indywidualne konto w serwisie. Transakcja zostanie zrealizowana, gdy pojawi się oferta odwrotna do naszej, wówczas system połączy oba zamówienia i nastąpi wymiana środków z kont użytkowników. Dopasowanie zamówień odbywa się w oparciu o dwa parametry: waluta bazowa i waluta docelowa, a także kurs, po którym strony chcą wymienić konkretną walutę.

- Przykładowo, jeśli użytkownik potrzebuje euro po kursie 4,15 zł, a inna osoba chce sprzedać euro po 4,15, wówczas obie oferty zostaną połączone. System automatycznie dokona wymiany środków pomiędzy użytkownikami - tłumaczy Piotr Podrażka.

Użytkownicy mają możliwość bieżącego kontrolowania wysokości swoich środków. Cały czas mają dostęp do historii wcześniejszych operacji oraz opłat i prowizji. Koszty związane z korzystaniem z serwisu są niższe niż wymiana walut w bankach czy kantorach. Internauci sami podejmują decyzję, po jakim kursie sprzedadzą dana walutę - umożliwia to zarówno sprzedaż, jak i kupno walut z różnych krajów w korzystnych cenach dla obu stron.

Serwis dostępny jest pod adresem: GiełdaWalut.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031