Galaxy Tab zakazany w USA

17-10-2011, 20:03

Bolesna przegrana dla Samsunga w Stanach Zjednoczonych - sąd w Kalifornii uznał, że wniosek Apple'a odnośnie podobieństw tabletu Koreańczyków do iPada jest zasadny. Teraz muszą jednak udowodnić to na przykładzie konkretnych patentów.

Kto skopiował czyje rozwiązania? Na to pytanie odpowiedź próbują znaleźć sądy w rosnącej liczbie krajów. Samsung i Apple walczą ze sobą na rynku tabletów - pierwsza z firm chce na nim zaistnieć, osiągając sukces podobny do tego, jaki odniosła w sprzedaży smartfonów (Galaxy S oraz Galaxy S II są najlepiej sprzedającymi się telefonami firmy), druga chce utrzymać swój prymat.

Czytaj także: iPad - 97,2 proc. ruchu z tabletów

Tablet Samsunga został już zakazany w Australii, problemy ma także w Niemczech. Teraz jednak dla koreańskiego producenta mogą zacząć się prawdziwe kłopoty. Serwis BBC News podaje, że firma przegrała właśnie sprawę w Stanach Zjednoczonych - sędzia Lucy Koh z Kalifornii uznała, że Samsung dopuścił się naruszenia patentów Apple'a. Teraz jednak to ta druga firma musi udowodnić, że faktycznie tak się stało.

Sporne patenty dotyczą wyglądu urządzeń, a także sposobu, w jaki użytkownicy widzą na ekranie dokumenty. Chodzi więc o kluczowe elementy z punktu widzenia doświadczeń użytkowników. Nie wydaje się, by którakolwiek ze stron chciała zrezygnować ze swoich żądań, ugoda jest więc mało prawdopodobna.

Dla Samsunga zakaz sprzedaży w Stanach Zjednoczonych oznaczać może ogromne problemy finansowe - brak wpływów ze sprzedaży nie pokryje poniesionych już kosztów produkcji, reklamy czy stworzenia projektu tabletu. Koreańczycy łączyli z tabletem ogromne nadzieje, teraz może się jednak okazać, że nawiązanie walki z Apple'em na półkach sklepowych będzie znacznie trudniejsze niż niedawno można było przypuszczać. Tablety Samsunga mogą bowiem jeszcze przez jakiś czas nie pojawić się obok iPada.

Czytaj także: Quo vadis Apple?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930