GaduAIR rozpoczął podbój rynku

21-05-2009, 17:49

Tania transmisja danych, Mobilne Gadu-Gadu za darmo, bonusowe środki za doładowania oraz za polecanie usług znajomych to chyba najmocniejsze cechy oferty operatora GaduAIR, który w poniedziałek rozpoczął podbój rynku. Dziennik Internautów szczegółowo przedstawia propozycję telefonii od Gadu-Gadu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziennik Internautów w miniony poniedziałek, 18 maja 2009 r., przedstawił ofertę GaduAIR - telefonii komórkowej od Gadu-Gadu. Opisaliśmy wtedy podstawowy cennik i usługi. Przyszedł czas na dokładne omówienie oferty MVNO spółki GG Network.

Starter GaduAIR
fot. GG Network S.A. - Starter GaduAIR
Podstawowe stawki w GaduAIR wynoszą 29 gr/min do wszystkich sieci (w przypadku Play i Cyfrowego Polsatu 49 gr/min), 15 gr za SMS, 30 gr za MMS oraz 1 gr za 20 kB transmisji danych (należy wykupywać pakiety: 1 MB za 50 gr).

Tania transmisja danych w pakietach

Już na starcie nowy operator udostępnił swoim klientom kilka pakietów. Pierwszym z nich jest pakiet 100 minut w sieci GaduAIR za 9 zł (9 gr za minutę). Kolejna propozycja to tzw. "wybrane numery" za 3 zł.

Użytkownik może wybrać 5 krajowych numerów z wszystkich sieci (prócz Play i Cyfrowego Polsatu), do których będzie mógł zadzwonić, płacąc 25 gr/min. W przypadku wybrania numeru w GaduAIR stawka wynosi 15 gr/min. Usługa "wybrane numery" i pakiet 100 minut aktywowane są na okres 30 dni.

Całkiem atrakcyjne wydają się pakiety transmisji danych. Klienci mają do wyboru pakiet 5 MB za 2 zł (1 MB za 40 gr), 25 MB za 5 zł (1 MB za 20 gr) oraz 60 MB za 10 zł (1 MB za 17 gr). Dane z pakietów rozliczane są co 1 kB. Można aktywować dowolną liczbę pakietów.

GaduAIR: Mobilne GG za darmo
fot. DI - GaduAIR: Mobilne GG za darmo
Prócz tego za 5 zł można wykupić powiadomienia z serwisu Moja Generacja lub z komunikatora Gadu-Gadu (np. o otrzymanej wiadomości itp.). Usługi są aktywne przez 30 dni od momentu aktywacji.

Mobilne Gadu-Gadu za darmo

Cechą wyróżniającą ofertę pośród konkurencji jest z pewnością możliwość korzystania z Mobilnego Gadu-Gadu bez ponoszenia przy tym jakichkolwiek kosztów (zarówno za dostęp do aplikacji, jak też przesyłane dane).

Mobilne Gadu-Gadu w sieci GaduAIR
fot. DI - Mobilne Gadu-Gadu w sieci GaduAIR
Równolegle ze startem GaduAIR została udostępniona specjalna wersja aplikacji Java dla użytkowników sieci. Według zapewnień przedstawicieli GG Network zawiera ona "dużo większą liczbę funkcji", m.in. nowy sposób edycji kontaktu, grupowanie kontaktów, wysyłanie SMS-ów z aplikacji oraz dzwonienie bezpośrednio z Mobilnego GG.

Naturalnie "zwykłych" wersji komunikatora również można używać, będąc klientem sieci GaduAIR.

Bonusy za doładowania

Użytkownicy mogą doładować konto kwotami 10, 20, 50 oraz 100 zł. Dwa pierwsze z nich przedłużają okres ważności połączeń wychodzących i przychodzących o 90 dni, pozostałe dwa o 180 dni. Po wygaśnięciu okresu ważności doładowania numer GaduAIR zachowuje swą ważność przez 30 dni.

Nowy operator oferuje bonusy przy doładowaniu. Jeśli klient doładuje konto "klasycznie" (np. skorzysta z terminalu w punkcie handlowym), otrzyma 10% wartości zasilenia karty, jeśli dotychczas doładował konto kwotą niższą niż 40 zł. Od 40 zł wzwyż premia wzrasta do 15%.

Reklama GaduAIR
fot. GG Network S.A. - Reklama GaduAIR
W przypadku doładowań online stawki są bardziej atrakcyjne. Dla sumy doładowań poniżej 19 zł użytkownik otrzymuje 20% więcej, od 19 do 39 zł jest to 25% więcej, a od 40 zł wzwyż 30% wartości zasilenia karty.

Prócz tego dostępne są bonusy za polecanie usług znajomym. Osoba, która została polecona, otrzymuje 10% dodatkowych środków przy doładowaniu na rozmowy w sieci GaduAIR i na numery naGłos. Natomiast jeśli użytkownik poleci 5, 15, 20 lub 25 osób otrzyma odpowiednio 20, 50, 75 oraz 100% więcej przy doładowaniu na rozmowy w GaduAIR i na numery w usłudze naGłos.

Wszystkie bonusowe środki są ważne przez 30 dni.

Dodatkowe funkcje

GaduAIR - dwa numerki w jednym
fot. DI - GaduAIR - dwa numerki w jednym
Sieć oferuje również kilka funkcji pozwalających na integrację z innymi projektami GG Network. Podstawową cechą oferty jest połączenie w jedno numeru komunikatora GG i numeru telefonu sieci GaduAIR.

Po zakupie użytkownik otrzymuje numer GG taki sam, jak numer telefonu. Co więcej, istnieje możliwość przypisania swojego dotychczasowego numeru GG do nowo nadanego (system postrzega obydwa numery jako jeden). Możliwa jest również zmiana statusu Gadu-Gadu, ustawienie informacji o aktualnej lokalizacji w komunikatorze Gadu-Gadu czy wysłania wiadomości SMS/MMS na Gadu-Gadu.

Oprócz tego użytkownicy sieci mogą wysyłać zdjęcia bezpośrednio z telefonu i publikować je w serwisach MojaGeneracja.pl oraz Blip.pl.

Konkurencja życzy powodzenia

Mobilne Gadu-Gadu - uruchamianie
fot. DI - Mobilne Gadu-Gadu - uruchamianie
O GaduAIR całkiem ciepło wypowiadają się dwaj rzecznicy konkurencyjnych operatorów. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, na swoim blogu pisze, że "rynek jest nasycony, trwa wojna cenowa w prepaid, dobre telefony są droższe, marże coraz niższe, a gdzieś zarobić trzeba". Jabczyński zauważa, że szansą operatora są użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu, jednocześnie zastanawiając się, czy to wystarczy, by odnieść sukces na rynku. Wszak prócz dobrej oferty liczy się jeszcze jej reklama. Mimo to przedstawiciel Orange nowemu graczowi życzy powodzenia.

Pozytywnie o nowej ofercie wypowiedział się Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play. Stwierdził on, że "super cena transmisji danych i darmowe GG to z pewnością argumenty, które przekonają część użytkowników". Gruszka zauważa też, że prepaidowa oferta Play Fresh posiada inne mocne strony, jak np. darmowe pakiety SMS.


Następny artykuł » zamknij

Netia: 4 Mbit od 49 zł


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.