Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Forum Europejskie oraz Gadu-Gadu uruchomiły specjalny numer komunikatora GG poświęcony Unii Europejskiej i informowaniu o zbliżającej się Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Od kilkunastu dni nowy numer ma również bot informacyjny GG - Infobot.
reklama
Nowa, interaktywna forma komunikacji poprzez komunikator Gadu-Gadu ma zwiększyć świadomość Polaków odnośnie roli Unii Europejskiej we współczesnej polityce oraz wagi polskiej Prezydencji i możliwości politycznych, jakie ze sobą niesie. Projekt został w całości przygotowany przez studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego skupionych wokół Forum Europejskiego – cyklu debat poświęconych tematyce integracji europejskiej.
– Jesteśmy przekonani, że gdy w zasięgu kilku kliknięć znajdziemy dostęp do informacji o zawiłościach Traktatu Lizbońskiego, systemu prezydencji czy euro, Polacy będą podchodzili w sposób bardziej świadomy do swoich praw i obowiązków jako obywateli funkcjonujących w ramach Unii Europejskiej – tłumaczy Jakub Krupa z Forum Europejskiego.
- To dla nas doskonały kanał dotarcia z informacjami o Unii Europejskiej. Chcemy, żeby ludzie byli świadomi funkcjonowania Unii i dopiero na tej podstawie klasyfikowali się jako euroentuzjaści lub eurosceptycy – dodaje Krupa.
Specjalny numer składa się z kilku cyfr 27, czyli liczby państw wchodzących obecnie w skład UE – wyjaśnia Jarek Rybus, rzecznik Gadu-Gadu. Aplikacja komputerowa typu bot, która została wykorzystana w numerze GG 27272727 zawiera zestaw haseł-kluczy, na podstawie których użytkownik będzie otrzymywał informacje zwrotne na dany temat. W podobny sposób z internautami komunikuje się przez GG m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.
Kilkanaście dni temu Gadu-Gadu udostępniło także nowy numer dla narzędzia Infobot. Jest to bot informacyjny obsługujący sieć Gadu-Gadu, który pozwala z poziomu komunikatora korzystać z wielu przydatnych narzędzi oraz informacji. Wysyłając wybraną komendę pod numer GG:100, użytkownicy sieci mają m.in. dostęp do prognozy pogody, słowników języków obcych, słowników języka polskiego, encyklopedii, informacji (wiadomości, pogoda, program telewizyjny, lotto, kursy walut), alarmów, notesu czy też możliwość skracania linków. Od niedawna możliwe jest także sprawdzanie biorytmu i współczynnika masy ciała (BMI).
Twórcy Infobota, który został rok temu zakupiony przez GG Network, właściciela komunikatora Gadu-Gadu, planują dalsze rozszerzanie możliwości i usług tego narzędzia. Jak podają, z pomocy Infobota w ciągu ponad pięciu lat istnienia skorzystało dotychczas ponad 3 miliony internautów.
Infobot dostępny jest na liście kontaktów najnowszej wersji komunikatora GG10, w grupie Pomocnicy. Aby skorzystać z jego możliwości, wystarczy pod numer GG:100 wysłać wiadomość o treści: pomoc, wyświetlone zostaną wtedy wszystkie aktualnie dostępne funkcje.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Uwaga na fałszywe, płatne Gadu-Gadu. Ofiarą mogło paść kilka tysięcy osób
|
|
|
|
|
|