Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

15 sierpnia komunikator Gadu-Gadu obchodzi ósmą rocznicę powstania i z pewnością jest to rocznica istotna dla polskiego internetu. Charakterystyczne żółte słoneczko zna prawie każdy polski internauta, a słowo Gadu-Gadu dla wielu osób jest synonimem pogawędek w Sieci.

W roku 2000 Łukasz Foltyn założył firmę SMS-Express.com. Spółka początkowo oferowała program SMS-Express służący tylko do wysyłania SMS-ów przez internet. Kiedy pojawił się zewnętrzny inwestor, w firmie zrodził się pomysł na komunikator. 15 sierpnia 2000 roku oficjalnie wystartował Gadu-Gadu - Pierwszy Polski Komunikator Internetowy.

Produkt zyskał popularność niezwykle szybko. Według GG tylko w pierwszym dniu zarejestrowało się ponad 10 tysięcy użytkowników. Po roku od uruchomienia, z Gadu-Gadu korzystało już 250 tysięcy internautów. Komunikatorowi zaczęły towarzyszyć związane z nim zjawiska społeczne: rywalizacja o niskie numery, pierwsze trwałe znajomości, małżeństwa, rozwody...

Dzisiaj Gadu-Gadu pozwala nie tylko na bezpłatne rozmowy tekstowe, ale również rozmowy głosowe i wysyłanie plików. Ponadto Gadu-Gadu to cała sieć społeczności, w której działają zintegrowane projekty: serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl, rozgłośnia Gadu Radio, telefonia internetowa GaduNaglos, serwis mikroblogowy Blip.pl, fora dyskusyjne Fora.pl, serwisy edukacyjne Nauka.pl i in. Z Gadu-Gadu można korzystać również w telefonach komórkowych i urządzeniach przenośnych typu palmtop, instalując mobilne wersje komunikatora.

Obecnie powstaje nowe wydanie komunikatora, nazwane Nowe Gadu-Gadu w wersji testowej beta. Oprogramowanie ma być całkowicie przebudowane i nie będzie już zawierało kodu Łukasza Foltyna, który rozstał się z firmą aby zająć sie polityką. Po zakończeniu testów Nowe GG zostanie oficjalnie zaprezentowane wszystkim użytkownikom.  

Gadu-Gadu pozostaje najpopularniejszym polskim komunikatorem pomimo, że jego miejsce na polskim rynku chcą zająć inni gracze, także z zagranicy. Warto też dodać, że Gadu-Gadu jest lubiany poza Polską. Używany jest nawet w egzotycznej Japonii.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Gadu-Gadu