Gadatliwi faceci

Do podtrzymywania znajomości kobiety najchętniej używają SMS-ów, podczas gdy mężczyźni wolą zatelefonować. Badania firmy Mintel pokazują, że wbrew stereotypowym wyobrażeniom to panowie znacznie chętniej rozmawiają przez telefon.

W ankiecie wzięło udział 2 tys. osób, z których 80% posiada „komórkę”.

Badacze – biorąc pod uwagę różne sposoby korzystania z telefonów – wyróżnili kilka grup użytkowników.

Największą grupę stanowią osoby, które z telefonu korzystają okazjonalnie, tylko w wyjątkowych sytuacjach – to aż 45% badanych.

Najciekawsze spostrzeżenia przynosi jednak analiza grupy osób, które z „komórek” korzystają głównie do wysyłania SMS-ów. Jak się okazuje, do tej grupy należy aż 39% kobiet i… 25% mężczyzn.

Co więcej, dla pań telefon jest przede wszystkim narzędziem komunikacji społecznej i często zamiast długiej rozmowy wystarczy im krótki komunikat tekstowy, służący np. umówieniu się na spotkanie.

Krzysztof Gontarek

Współzałożyciel i redaktor naczelny serwisu.