Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Firmy zajmujące się wydawaniem książek w Krakowie

26-05-2022, 11:26

Chcąc wydać książkę trzeba znaleźć odpowiedniego wydawcę. Jest to złożone zadanie, ponieważ należy zwrócić uwagę na poszczególne koszty takie jak korekta i redakcja, skład i przygotowanie do druku, druk i wydanie. Poniżej prezentowane są niektóre firmy zajmujące się wydawaniem książek w Krakowie.

Firmy zajmujące się wydawaniem książek w Krakowie

Studio Grafpa

Studio Grafiki i DTP Grafpa zajmuje się kompleksową obsługą tekstów oraz grafik. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w druku książek, gazet, broszur, okładek, plakatów i wielu innych. Dzięki kompleksowej obsłudze można tutaj wydać książkę od A do Z, zaczynając od wyceny projektu i druku, przez korektę, po samo wydanie. Firma jest w ciągłym kontakcie z klientem, co pozwala na posiadanie kontroli nad poszczególnymi etapami realizacji.

Poniżej cenny netto za poszczególne usługi:

  • Przed składem książki standardowa korekta z redakcją kosztuje 100zł / arkusz. Po składzie jest to koszt 50zł / arkusz.
  • Ceny składu książki różnią się w zależności od jej zawartości. Za sam tekst jest to koszt od 50zł / arkusz. Za tekst z dodatkowymi elementami (np. tabele, wykresy) od 60zł / arkusz.
  • Za projekt okładki w studio Grafpa zapłaci się od 250zł. Można również dokupić grafiki z banku zdjęć po 30zł za sztukę.

Koszty ostatecznego druku zależą od paru czynników jak na przykład: format, zawartość, wielkość, rodzaj okładki. Nadanie ISBN jest darmowe.

Więcej informacji o kosztach wydania ksiązki w Studio Grafpa znajdziesz pod adresem URL.

Wydawnictwo JAK

Wydawnictwo JAK posiada ponad 20-sto letnie doświadczenie. Proponuje ono szeroką i elastyczną ofertę dla wydawnictw, autorów indywidualnych i zbiorowych, firm oraz urzędów.

Pośród usług wymienić można: opracowanie prac naukowych, redakcję i adiustację tekstu, przekłady i opracowania z języków obcych, projekt graficzny, skład i łamanie, korekty wydawnicze i techniczne, przygotowanie do druku i druk. Na koniec książką nadawany jest numer ISBN dzięki czemu może być dostępna w bibliotekach.

Cały proces jest szybki i przebiega w maksymalnie trzy miesiące. Teksty są wyceniane indywidualnie.

Wydawnictwo Fall

Ostatnią propozycją firmy zajmującej się wydawaniem książek w Krakowie jest wydawnictwo Fall, które istnieje od 1995 roku. Oferuje przygotowanie krok po kroku do druku między innymi książek, kalendarzy, plakatów, broszur. Od korekty i redakcji tekstu, przez prace graficzne (np. obróbka zdjęć, projekt wyglądu publikacji), po skład tekstu i druk. Cena całości projektu jest ustalana indywidualnie.

Jak widać oferty poszczególnych firm są podobne jeśli chodzi o rodzaj usług, a ostateczne koszty zależą od wielu czynników.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Unsplash


fot. revolut


fot. Freepikfot. fortinet


Tematy pokrewne:  

tag wydawnictwatag wydawanie książektag książki