Firefox świętuje 7 urodziny

10-11-2011, 09:32

Już 7 lat temu udostępniony został Firefox z numerem 1.0. Społeczność przeglądarki na całym świecie świętuje dziś jego symboliczne urodziny.

- Jesteśmy podekscytowani, mogąc połączyć się tutaj dziś jako globalna społeczność, by świętować 7 urodziny Firefoksa - czytamy na stronie Mozilli. - Jako jedyna niezależna przeglądarka z misją uczynienia sieci lepszą, jesteśmy dumni z tego, jakie postępy udało się Firefoksowi uczynić w ostatnich siedmiu latach.

Czytaj także: Firefox 8 przeszuka Twittera

Na stronie Mozilli poinformowano na przykład, że przeglądarka rozwija się teraz 32 razy szybciej niż Firefox 1.0. Przypomniano również o skróconym cyklu wydawniczym, który ma sprawić, że aktualizacje związane z wydajnością, bezpieczeństwem oraz stabilnością będą docierały do użytkowników szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Twórcy Firefoksa chwalą się również promowaniem standardów HTML5, które umożliwiają tworzenie "pięknych i ekscytujących" witryn. W ciągu ostatnich lat przeglądarka Mozilli często wyznaczała standardy związane z rozwojem tego typu programów. Obecnie narzędzie wyposażone jest m.in. w obsługę kart, wbudowany filtr antyphishingowy, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem czy funkcję Do Not Track.

W związku ze świętem społeczności Mozilla zaadoptowała kolejnego firefoksa (znanego też, jako panda mała), który znajduje się w Knoxville Zoo. Internauci mogą obserwować zwierzę 24 godziny na dobę dzięki kamerom internetowym (transmisja na stronie Firefox Live).

Czytaj także: Mozilla testuje swój system operacyjny


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy