Firefox świętuje 7 urodziny

10-11-2011, 09:32

Już 7 lat temu udostępniony został Firefox z numerem 1.0. Społeczność przeglądarki na całym świecie świętuje dziś jego symboliczne urodziny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Jesteśmy podekscytowani, mogąc połączyć się tutaj dziś jako globalna społeczność, by świętować 7 urodziny Firefoksa - czytamy na stronie Mozilli. - Jako jedyna niezależna przeglądarka z misją uczynienia sieci lepszą, jesteśmy dumni z tego, jakie postępy udało się Firefoksowi uczynić w ostatnich siedmiu latach.

Czytaj także: Firefox 8 przeszuka Twittera

Na stronie Mozilli poinformowano na przykład, że przeglądarka rozwija się teraz 32 razy szybciej niż Firefox 1.0. Przypomniano również o skróconym cyklu wydawniczym, który ma sprawić, że aktualizacje związane z wydajnością, bezpieczeństwem oraz stabilnością będą docierały do użytkowników szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Twórcy Firefoksa chwalą się również promowaniem standardów HTML5, które umożliwiają tworzenie "pięknych i ekscytujących" witryn. W ciągu ostatnich lat przeglądarka Mozilli często wyznaczała standardy związane z rozwojem tego typu programów. Obecnie narzędzie wyposażone jest m.in. w obsługę kart, wbudowany filtr antyphishingowy, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem czy funkcję Do Not Track.

W związku ze świętem społeczności Mozilla zaadoptowała kolejnego firefoksa (znanego też, jako panda mała), który znajduje się w Knoxville Zoo. Internauci mogą obserwować zwierzę 24 godziny na dobę dzięki kamerom internetowym (transmisja na stronie Firefox Live).

Czytaj także: Mozilla testuje swój system operacyjny


Źródło: Mozilla


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.